VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру -Музей українського живопису

VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру

Виставка у Києві: Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників.

VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» присвячується Революції Гідності і Вітчизняній війні 2014-2016… років і всім визвольним змаганням нашого народу. Але, на виставці експонуються і твори, що висвітлюють події і образи діячів нашої історії від найдавніших часів.

Спеціально до цієї виставки готували свої нові твори як ветерани – видатні майстри Василь Забашта, Олександр Ворона, Галина Севрук, Володимир Прядка, Віра Баринова-Кулеба, Феодосій Гуменюк та митці середнього покоління, так і зовсім юні, ще студенти Київської та Харківської академій мистецтв, що вже глибоко переймаються долею свого народу, на високому професійному рівні передають сюжети із давнини і сучасності, що їх схвилювали. Особливо це стосується монументальних дипломних робіт.

Також ми включаємо в експозицію твори незабутніх Валентина Задорожного, Миколи Стороженка та Олександра Івахненка, що левову частку своєї творчості присвятили історичній тематиці.
Безпосередні, активні учасники Революції Гідності Марина Соченко, Василь Корчинський, Устим Федько, Катерина Ткаченко в художніх образах передають недавні події, назавжди закарбовані в їхній пам’яті, вже записані в нашу історію.

maydan-001

В. Корчинський. «Майдан».

Буде виставлено і перші великі полотна, присвячені тотальній війні, кривавій бійні, підло розв’язаній Москвою на знищення нашої держави, твори, що увічнюють пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів – захисників Вітчизни, для яких ця війна є Вітчизняною. Такою її зображують митці. Вперше на нашій виставці, задуманій для відродження історичної картини, буде великий розділ плакату, що найбільш гостро, оперативно і водночас узагальнено передає трагічну суть сьогодення.

О. Мельник. «Спломенілий цвіт».

Як завжди, пройшовши всю експозицію виставки, глядач поступово ніби занурюватиметься у найдавнішу нашу історію, стане свідком подій, якими жили наші предки, далекі пращури.

Близько трьохсот творів митців з усіх регіонів України відтворюють найважливіші та найбільш знакові події і постаті усієї нашої історії.

О. Івахненко. «Пам’ять води»

О. Сердюк. «Світ ловив мене, але не піймав…»

В. Погорєлов. «Скрипка грає…»

Експозиція працюватиме до 7 лютого.

Київ, вул. Січових стрільців (Артема), 1-5,
Центральний будинок художника, ІІІ поверх