Видатний графік Олександр Данченко в «Митці» -Музей українського живопису

Видатний графік Олександр Данченко в «Митці»

Галерея «Митець» презентувала виставку робіт видатного українського графіка, народного художника України Олександра Григоровича Данченка (1926-1993).

Майстер заявив про себе вже дипломною серією офортів «Визвольна війна українського народу проти польської шляхти 1648-1654 рр.» (1954). Роботи з цієї, а також наступної його знаменитої серії «Народні герої України» (1961-1962) представлені чи не в кожному історичному та краєзнавчому музеї України. Серед інших станкових робіт художника варто відзначити такі небачені раніше в українській графіці складні композиції, як триптих на тему поеми Т.Г. Шевченка «Сон» (1961), груповий портрет літописних засновників Києва «Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь» (1964), а також серію «Корюківка» (1971), присвячену пам’яті 256 українським сіл, що були спалені німецькими окупантами.

Особливо плідно майстер працював у жанрі книжкової графіки. При цьому він вважав, що художник має не просто ілюструвати сюжет, але працювати з книжкою як цілим, підпорядковуючи всі елементи оформлення єдиному завданню: вираженню головної концепції твору, його глибинного змісту. В результаті оформлені ним книги кожного разу ставали подією художнього життя України. До їх числа належать «Козацькому роду нема переводу» О. Ільченка (1967), «Декамерон» Д. Бокаччо (1969), «Енеїда» І. Котляревського, «Історія одного міста» М. Салтикова-Щедріна (1976) «Десять днів, що потрясли світ)» Джона Ріда (1978), «Кобзар» Т.Г. Шевченка (1984) та ін.

Олександр Григорович Данченко (1926-1993) – народний художник України, член Національної спілки художників України, член-кореспондент Академії художеств СРСР, очолював секцію графіки Київської організації Спілки Художників України. Нагороджений срібною медаллю Академії художеств СРСР, лауреат премії ім. В. І. Касіяна.

Роботи О.Г. Данченка зберігаються в усіх великих художніх музеях України, музеях Росії та США, численних приватних збірках в Україні та за її межами.

Микола Олександрович Данченко, художник-монументаліст — син О.Г. Данченка

Фото – Юлія Наумова

Виставка працюватиме по 9 лютого.

Адреса галереї «Митець» — Київ, вул.Велика Васильківська, 12