Весна на двох: Іван і Лариса Бровді -Музей українського живопису

Весна на двох: Іван і Лариса Бровді

В Музеї сучасного мистецтва України працює персональна виставка українських художників Івана та Лариси Бровді “ВЕСНА НА ДВОХ”.

Яскраві представники закарпатської школи живопису відкриють виставку та вперше у столиці представлять понад 50 робіт із останнього періоду своєї творчості. Цей проект входить до музейного циклу "Сімейні цінності - Родинні зв'язки".

Глядачі матимуть унікальну можливість поринути у світ традицій закарпатської школи малярства, який тісно пов’ язаний із естетикою народної культури і, разом з тим, наділений нестримним прагненням до експерименту та фантазій. Часто-густо серйозні, філософські інтонації митців переплетаються із доброзичливою іронією і жартом. Водночас, за словами директора Музею Оксани Коваль, “усі роботи подружньої пари, яка вже шістдесят років разом, пронизані любов’ю до рідного краю і до життя, вони позитивні і життєствердні. Кожна робота несе свій особливий заряд енергії, випромінює добро і злагоду, наче закликає нас усіх до миру у душі та миру у світі”.

“Народний художник України Іван Бровді з Мукачева - самодостатня і неординарна креативна особистість, знакова творча постать у вітчизняному художньому просторі сьогодення. Він - майстер велелюдних живописних фігуративних композицій. Колоритні сценки побутування земляків - селян і лісорубів, ковалів і вівчарів, їх будні і свята, яскрава обрядовість залишаються в центрі мистецької уваги автора. Ці полотна з панорамним перспективним розгортанням планів, складають барвистий калейдоскоп народного життя.

Тема жінки є незмінною супутницею всієї творчості Лариси Бровді. В полотнах авторки часто зустрічаються зображення світлосяйних, легких видовжених жіночих постатей у вбранні пастельних відтінків. У сенсі її творчості вони є символами витонченої шляхетності і високої духовності, носіями незміряних моральних вартостей, об’єктом і джерелом любові. Художниця своєю легкою рукою відкриває вікно у магнетизуючий малярський “жіночий” світ, звідки “струмує” утаємничене світло - промені віри, сумління, добра, любові і злагоди”, - зазначає мистецтвознавець з Ужгорода Олена Приходько.

Виставка триватиме до 31 травня 2015 р.

Адреса Музею: Київ, вул. Фрунзе, 41.
З 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка.
Вхід вільний