Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

ВАЛЕРІЙ БАСАНЕЦЬ. Персональна виставка

Источник: http://nt-art.net
Галерея сучасного мистецтва NT-Art в Одесі до 21 серпня представляє персональну виставку живопису одеського художника Валерія Басанця.

Валерій Басанець – художник, чиї роботи балансують на тонкій грані фігуративності і нефігуративного, існуючи між символічними уподібненнями реалій цього світу або його виключно умовними позначеннями.

Образи майстра через століття успадковують ренесанське відкриття італійців – Донателло і фра Анжеліко, що відчувається і в певному типі його візуально-пластичних узагальнень, і, в цілому, в височині і натхненності створюваного світу. Дивно тонке, ніжне поєднання кольору формує характерний серпанок його зображень, вони ніби народжуються з туманної завіси, яку сприймаєш як символічний знак реальності іншого виміру. Це те, що знаходиться навколо, і одночасно є метабуттям: де існують не звичайні речі і явища, а щось на зразок платонівських “ідей”. Хоча не виключено, що це ми самі, незвичайні, навіть для себе, не «повсякденні», а здатні мріяти і парити на широко і вільно розкритих крилах великих почуттів і думок.

Тому, картини Валерія Басанця – це завжди вражаючі, що спираються на великий смак і культуру письма, художні свідчення про присутність в нашому бутті того, що часом ми називаємо захмарною висотою …

Про художника:

Басанець Валерій Лукич

Народився 1941 ., м. Броди, Львівська обл.

1963 – закінчив Одеське художнє училище.

З 1960-х р.р. один з лідерів одеського нонконформіського мистецтва.

1970 – Прийнятий до Спілки художників УРСР.

1971 – Лауреат виставки “Молоді художники України”. Виставка досягнень народного господарства СРСР. Москва, СРСР.

1992 – Один із засновників творчого об’єднання «Човен».

1993 – Член Національної Асоціації мистців.

1998 – Один із засновників творчого об’єднання «Мамай».

2008 – «Художник року». Премія Управління культури Одеського облісполкому. Одеса, Україна.

2009 – Заслужений художник України

Живе і працює в Одесі.