Валерія Тарасенко. «Натюрморт. Вдихай момент» -Музей українського живопису

Валерія Тарасенко. «Натюрморт. Вдихай момент»

Арт-галерея Мануфактура сьогодні відкриває це літо виставкою живопису «Натюрморт. Вдихай момент» молодої української художниці Валерії Тарасенко.

Нещодавно Валерія провела успішний філософський проект «Своя територія» в Арт-центрі Якова Гретера, на якому були представлені портрети та пейзажі. Серія робіт в жанрі натюрморт по-новому розкриває талант Валерії тонко відчувати колір і форму, втілювати на полотні їх гармонійне поєднання. Для молодої художниці виставка в арт-галереї Мануфактура - це новий етап творчості, який дозволяє, затамувавши подих, закарбувати у себе в пам'яті навколишній світ, щоб зробити наступний сміливий крок у житті.

«Останнi квiти осенi»
«Білі квіти»
«Кавун»

Щоб повністю зрозуміти феномен натюрморту потрібно звернутися до історії, а саме до голландських витоків цього жанру. У XVII столітті голландські художники створили унікальну платформу для розвитку жанру «завмерлого життя» в європейському живописі. За допомогою натюрморту художники передавали те, чим живе суспільство їх часу. Спочатку це були релігійні мотиви про швидкоплинність життя і про неминучість смерті. Кожен предмет, який з'являвся на полотні, був символом і наповнений певним змістом. З часом натюрморт став інструментом, який затвердив естетичну цінність буденних речей.

«Бузковий букет»
«Натюрморт з рябиною»

Натюрморт завжди вважався аристократичним жанром живопису. У минулому неможливо було уявити будинки заможних людей без прикрашених стін полотнами, які передавали достаток їх власників. Зображення з розкішними букетами ароматних квітів, екзотичними фруктами, дорогим посудом, ніжними фіранками і скатертинами - все це говорило про стиль і рівень життя господарів.

«Натюрморт з горнятком і лимоном»
«Синя ваза та груші»

Зараз натюрморт також є невід'ємною частиною декорування інтер'єрів. Цей жанр допомагає зберегти в пам'яті людини його улюблені предмети, створює відчуття комфорту і якимось чином зупиняє час. Занурившись в картини Валерії, можна зовсім не помітити, як швидко летить час, як змінюється погода за вікном, а затишок будинку залишається назавжди.

«Сухоцвіти»
«Таїландський натюрморт»

Розглядаючи роботи Валерії Тарасенко неможливо не знайти аналогію з великим майстром натюрмортів Полем Сезанном, який мріяв підкорити Париж одним яблуком. У свою чергу, можна сміливо сказати, що Валерія підкорює свого глядача однією квіткою!

«Білі квіти на блакитному»
«Гранат»

Виставка триватиме з 6 червня до 16 серпня.

Адреса: Київська область, с. Ходосіївка, Обухівське шосе, 2
Час роботи: щодня з 11.00 до 21.00