Валерій Шкарупа. «Вибране. 2010–2015» -Музей українського живопису

Валерій Шкарупа. «Вибране. 2010–2015»

Источник: www.kmrm.com.ua

Київський національний музей російського мистецтва і галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляють персональну виставку Валерія Шкарупи «Вибране. 2010–2015».

В експозиції представлені знакові роботи, створені упродовж 2010–2015 років.

Нефігуративні полотна Валерія Шкарупи – метафізичне нагадування про джерела планетарного буття. Він пише води у їх мінливості та у постійному рухові. Глядач занурюється у вибагливий декоративізм та плинність водоростей, у потоки сонця, яке гаряче нагріло мілини біля берега. Художник відчиняє перед глядачем стулки мушлі та дарує нам перлину, яка мерехтить під зеленим шаром води...

Валерій Шкарупа. «Фреска», 2009, полотно, левкас, акрил, олiя
Валерiй Шкарупа. «Тайська вежа», 2007, полотно, левкас, акрил, олiя
Валерiй Шкарупа. «Присвята Ротко», 2008, полотно, левкас, акрил, олiя

Нефігуратив із його сюжетною неокресленістю найбільш відповідає потребі вмістити у полотні суму роздумів, почуттів, ледь вловимих імпульсів художника. Безсюжетна композиція, відкрита для діалогу із глядачем, з його фантазією дає змогу навіяти думки про першосутності-пракультури.

Ольга Петрова

Валерій Шкарупа народився в 1950 р. в Сумах.
Працює в техніках левкасу, живопису, графіки та в кераміці.
Навчався в Московському інституті реставрації (ВНІІР).
1979–2002 рр. – художник-реставратор у Сумському художньому музеї.
1989–2000 рр. – керівник галереї АРТ’С.
Співавтор ідеї та куратор міжнародних проектів “Раку-кераміка” (з 1993 р.) і міжнародних симпозіумів Land-Art (1997–2002 рр.
З 1997 р. – член Всеукраїнської творчої спілки БЖ-арт.

Роботи зберігаються в Київському музеї сучасного мистецтва, Сумському художньому музеї, Калінінградській художній галереї, Шевченківському національному заповіднику в Каневі, Центрі сучасного мистецтва «Совіарт», Запорізькому художньому музеї, Чернігівському музеї сучасного мистецтва, Muzeum Fur Gestaltung в Цюріху (Швейцарія), Staatliches Muzeum Schloss Burgk (Німеччина), а також у приватних колекціях – у Вірменії, Італії, Німеччині, Ізраїлі, Швейцарії, Франції, Канаді, Єгипті, США.

Автор фото - Юлія Наумова

Виставка відкрита для відвідування 17–25 жовтня.

Київський національний музей російського мистецтва, вул. Терещенківська,9.
Режим роботи музею:
Понеділок, четвер - вихідні
Решта днів - 10.00-18.00 (каса до 17.00)