В Mystetska Zbirka Art Gallery відомий український художник Матвій Вайсберг показує свій «Бестіарій» -Музей українського живопису

Источник: http://www.artzbirka.com
Виставка «Бестіарій» – це роздуми про світ шляхом проведення аналогій з тваринами, пошук розгадки між світом тілесним і духовним.

У Середньовіччі бестіарієм називали збірник зоологічних статей. Автори бестіаріїв за допомогою образів риб, птахів, звірів втілювали поняття релігії і моралі. Вони вірили, що кожна жива істота має своє призначення, а світ – це арена боротьби між добром і злом. Так і в проекті Матвія Вайсберга «Бестіарій» глядач за допомогою алегорій зможе по-новому поглянути на себе і власний шлях.

Матвій Вайсберг представив картини тварин різних періодів. Художник розповідає, що ідея створити свій «Біблійний зоопарк» народилася давно, разом з живописним циклом «Сім днів» (1999 рік). Матвій Вайсберг виділяє «День п’ятий» і «День шостий», коли, згідно з біблійною традицією, створені живі тварини, в окремий цикл. У результаті цей цикл розтягнувся на роки і навіть десятиліття і склав багато десятків робіт, що зображують риб, птахів і звірів.

Дві роботи, написані ще в 90-х на полотні, показують давню, історичну частину циклу. Нова частина зроблена частково на фільонках старих дверей, частково на круглих дощечках від піци, подарованих автору друзями для різноманітних мистецьких потреб.

«Віслючок», 2015 р. Дошка / авторська техніка, діаметр 32 см
«Слоник»
«Носоріг»
«Олень»

Також на виставці представлені роботи із серії «Британський музей», створені під враженням від відвідування автором Британського музею в Лондоні, особливо від побачених там улюблених з дитинства по репродукціям фризів Парфенона.
Технічно ці роботи об’єднує майже скульптурна рельєфність. Скульптура в живописі – давня тема автора, для виконання якої він винайшов власну техніку, використовуючи рельєфну акрилову пасту і традиційний живопис.
«Це дуже глибока філософська виставка. Упевнений, вона подарує глядачеві унікальний духовний і естетичний досвід», – коментує директор галереї «Мистецька збірка» Максим Волошин.

Про художника.
На сьогоднішній день відбулося понад 50 персональних і групових виставок Матвія Вайсберга, у тому числі в Національному музеї українського мистецтва, Київському музеї російського мистецтва, Музеї сучасного мистецтва (Одеса), Черкаському художньому музеї, Музеї Берлінської стіни в Берліні, Українському інституті Америки в Нью-Йорку, Європейському домі в Лондоні. Разом з критиком Андрієм Мокроусовим Матвій Вайсберг розвинув концепцію художнього ар'єргарду, який і представляє в своїй творчості. Не усвідомлюючи себе релігійним художником і віруючою людиною, Вайсберг постійно звертається до біблійної тематики. У 2014 році він створив знаковий концептуальний проект «Стіна», як реакцію на соціально-політичні події в Україні. Проект «Стіна» виставлявся в Києві, Лондоні, деякі елементи - в Берліні, Нью-Йорку, Лос-Анжелесі.

Mystetska Zbirka Art Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Mystetska Zbirka об’єднує класику і сучасність, експеримент і традицію, авангард і реалізм. Галерея слугує простором для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів. Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси.

Фото – Юлія Наумова

Mystetska Zbirka Art Gallery: м. Київ, ул. Терещенківська, 13, вхід в арку 2-й двір