Україно-латвійський діалог -Музей українського живопису

Україно-латвійський діалог

Музей історії міста Києва в рамках проекту «Україно-латвійський діалог» представляє виставки POTPOURRI Ліни Кондес та «ОРЛАНДО» Еліни Дзелме.

Художниця Ліна КОНДЕС пропонує «POTPOURRI», що з французької перекладається як «попурі» – суміш, фарш, музична п’єса, складена з уривків різних загальновідомих мелодій. Серія картин, що демонструє взаємовідносини та відношення до жінок холостяків, свідомість яких отруєна думками про недоцільність шлюбу.

Еліна ДЗЕЛМЕ заявила про себе у мистецькому світі лише кілька років тому.  Головною темою творів Еліни є ЖІНКА, її природа, самотність, біль, але, водночас, й гротескна та іронічна посмішка, легке самомилування та очевидне бажання бути на подіумі. Її ЖІНКИ живуть, страждають й танцюють в умовному порожньому приміщенні, десь там – усередині Ніде, у просторі… Вона деформує аби знайти лінію, що висловлює ніжність, ненависть, гнів та любов. Еліна не хоче і не може малювати інакше, хоча знає як це робити «правильно». Тому що робити «правильно» – це нудно. І нехай хтось скаже: «Що це за мазня? Хіба вона вміє малювати?», кредо Еліни – ніколи не здаватися та знайти своє місце у мистецтві.

Виставка «Орландо» – як картини, так і сміливе провокаційне відео – доводять тему творчої і сексуальної свободи жінок до апогею. Зникають кордони між статями, між правильним і неправильним, красою і потворністю, етичним і неетичним. Залишається тільки прагнення до свободи, що є найсильнішою рухомою силою сміливих творчих особистостей та художників.

Фото – Юлія Наумова

Музей історії міста Києва

вул. Б. Хмельницького, 7 (м. «Театральна»)