«Сизифов труд» Гамлета Зиньковского-Музей українського живопису

У Мистецькому Арсеналі — виставка Олександра Дубовика

Источник: http://artarsenal.in.ua
Виставка Олександра Дубовика «Архів застережень», яка складається з робіт митця різних періодів, триватиме до 7 серпня.

За словами авторитетного французького мистецтвознавця Жана-Клода Маркаде, «від творчості Дубовика віє не тільки сакральністю православного іконопису, але і квітковою веселковістю українських ланів, прикрашення одягу, внутрішнього устаткування хат, взагалі всією кольоровою палітрою, яку Малевич приписав Україні. Дубовик переплавляє цю образотворчу і кольорову спадщину в унікальний світ символів, в діалог з різними мистецькими культурами, в потаємну знакову систему. Він веде розмову і з іконою, і з Малевичем, і з школою Матюшина, і з бойчукізмом, і з спектралізмом Богомазова, але рішення абсолютно специфічні: картини Дубовика випромінюють життєрадісність, вони радість для ока, душі і духа».

«Ми дуже раді, що виставка Олександра Дубовика, знакового для українського мистецтва художника, який завжди тримався власної лінії у житті і творчості, відбудеться саме в Мистецькому Арсеналі. Також слід відзначити благородний вчинок пана Олександра – дарування у власну музейну збірку Арсеналу семи робіт. Відтепер наша колекція збагатиться унікальними творами продовжувача художніх традицій Казимира Малевича, самобутнього митця, чиє ім’я відоме в багатьох країнах світу», ‒ підкреслила Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал».

1

2

30

Олександр Дубовик народився 1931 року в Києві. Навчався в Київському державному художньому інституті. Виставки його робіт в різні роки проходили в Парижі, Нью-Йорку, Чикаго, Бухаресті, Майнці, Потсдамі, Москві, Відні, Варшаві, Тегерані. Олександр Дубовик неодноразово брав участь у форумі мистецьких проектів Art Kyiv Contemporary. З 2009 року є почесним академіком Академії мистецтв  України. Роботи Олександра Дубовика знаходяться в колекціях Національного художнього музею України, Третьяковської галереї, Музею сучасного мистецтва Тегерана, чиказького Zimmerly Art Museum, а також у приватних збірках у Німеччині, Швеції, США, Канади, Франції, Португалії тощо.

00

4

000

5

6

7

8

9

10

11

13

1215

14

Фото – Юлія Наумова

ДП Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 12

Під час роботи виставкових проектів: щодня, без вихідних.

З 11:00 до 20:00