Твори сестер Черняєвих. Живопис. Графіка -Музей українського живопису

Твори сестер Черняєвих. Живопис. Графіка

Источник: http://artmuseum.dp.ua
У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася виставка творів живопису і графіки сестер Черняєвих, яка працюватиме до кінця жовтня.

Світлана і Валентина народилися у м. Рига (Латвія) в родині військовослужбовця, закінчили інститут іноземних мов у м. Мінську (Білорусь), а  художню освіту сестри Черняєви здобули у 1980-х роках на факультеті образотворчого мистецтва (відділення станкового живопису і графіки) у Московському державному інституті культури і мистецтв, будучі вже освіченими лінгвістами. У майстерні відомого художника Владислава Ратнера (1925-2002) сестри оволоділи художнім методом, який ґрунтується на поєднанні кольорових контрастів, фігуративних і абстрактних форм. Досвід роботи художників-оформлювачів Світлана і Валентина вдосконалювали в Дніпропетровському обласному художньо-оформлювальному комбінаті, а згодом – у КБ «Південне».

На виставці представлено понад 90 робіт – натюрморти, пейзажі, портрети.

53

99

У своїх роботах художниці поєднують реалістичну манеру живопису з формальними прийомами декоративного панно, вводять реально існуючі предмети в контекст абстрагованого живописного простору. Світ їх творів без напівтонів,  потужний, яскравий, певний. У декоративній потужності живописних робіт присутня особлива життєстверджуюча естетика, що характеризує в цілому творчість мисткинь.

33

Натюрморти Світлани і Валентини базуються на дослідженні, щирому захопленні природою і спрямовані на споглядання та милування красою сезонних творінь природи – соковитих фруктів, чарівних квітів. Яскравий, контрастний живопис гармонійно перетікає в ніжні нюанси відтінків пейзажів та делікатність мазків на портретах. Живопис і графіка сестер Черняєвих – своєрідне нагадування про могутність, мінливість та водночас поетичність та крихкість навколишнього світу.

45

63

Виставка діє до кінця жовтня 2016 р.

Адреса музею: Дніпропетровськ, вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок