Традиційна «Різдвяна» у Черкасах. -Музей українського живопису

Традиційна «Різдвяна» у Черкасах.

Источник: http://www.museum.ck.ua/>
Новорічно-різдвяна художня виставка працює в Черкаському обласному художньому музеї.

Напередодні різдвяно-новорічних свят за ініціативи Черкаської обласної організації Національної спілки художників України у центральній виставковій залі музею відкрилася виставка «Різдвяна», що стала вже традиційною.

Тематика і зміст більшості експонованих на виставці робіт – це сповнені ліризму і душевності краєвиди Черкащини у виконанні таких відомих майстрів живопису як народний художник України Іван Бондар, заслужених художників України Валентина Сірого, Надії Нікіфорової. Окрім пейзажів на виставці представлено натюрморти заслуженого художника України Віктора Олексенка, Анатолія Куксова, Романа Кравчука, Володимира Сінусіка. В експозиції представлено твори відомих митців Черкаського краю: Заслуженого художника України Віктора Крючкова, Миколи Маценка, Альберта Недосєко, Володимира Яковця, Олександра Шепенькова та Ігоря Солодовнікова.

Новітні тенденції та несподівані інтерпретації представлено в роботах декоративно–прикладного мистецтва – унікальних вишитих картинах заслуженої художниці України Олександри Теліженко, витинанках заслуженого художника України Миколи Теліженка, аплікації Олесі Теліженко.

Особливу увагу привертають твори, в яких розкривається тема традицій українського Різдва. Так, в основі картини Олександри Теліженко закладена українська колядка, яка донесла до наших днів уявлення пращурів про створення світу – «Коли не було з нащада світу». А роботи «Колядники» та «Різдво» заслуженого художника України Івана Фізера та «Пташки співають – Різдво прославляють» Надії Лавріненко – це щира данина величезному пласту самобутніх українських традицій та  величальних пісень зимового циклу свят.