«Тиша і грім» Веніаміна Кушніра -Музей українського живопису

«Тиша і грім» Веніаміна Кушніра

У київській галереї «Дукат» триває виставка творів художника-шістдесятника Веніаміна Кушніра «Тиша і грім».

Веніамін Кушнір — яскравий представник генерації української національної інтелігенції, потужний живописець та активний учасник руху шістдесятників. Він був одним із засновників та керівників відомого Клубу творчої молоді «Сучасник», де очолював секцію художників. Товаришував з Опанасом Заливахою, Аллою Горською, Галиною Севрук. Активно й натхненно працював у 1960-х роках, проте хвиля репресій наступного десятиліття змусила митця відчути пильний контроль з боку радянської влади й усамітнитись на довгі роки.

Попри те, що феномен українських шістдесятників останніми роками викликає надзвичайний інтерес не тільки з боку дослідників вітчизняного мистецтва і культури, а й зі сторони широкого загалу, творчість багатьох художників того покоління залишається маловідомою.

Виставка Веніаміна Кушніра в галереї «Дукат» нагадує, а, можливо, й заново відкриває забуте ім’я українського митця і громадянина, що пройшов свій творчий шлях під гаслом: «Я український художник, і моя творчість повинна бути національною».

«Аркан», 1960-і

kobza

«Кобза», 1964

На виставці «Тиша і грім» представлено частину робіт Веніаміна Кушніра, що увійшли в альбом творів художника, який буде презентовано в рамках проведення виставки у січні 2017 року.

scherzo

Scherzo, 1968

na-potoci

«На потоці», 1972

rapsodi

«Рапсоди», 1967

pyut-pivo

«П’ють пиво”, 1968

miting

«Мітинг», 1990

Виставка триватиме до 20 січня 2017 року.

Адрес:  Київ, вул. Рейтарська, 8б, галерея «ДУКАТ».