Тетяна Яблонська: думки, почуття, пошук… -Музей українського живопису

Тетяна Яблонська: думки, почуття, пошук…

Источник: http://artmuseum.dp.ua/
Роботу виставки творів народного художника України Тетяни Яблонської у Дніпропетровському ХМ продовжено до 2 квітня.

Т. Яблонська належала до генерації митців, які були виховані радянським художнім вузом в роки  безроздільного панування соціалістичного  реалізму як єдиного творчого методу. В 1941 році вона закінчила Київський художній інститут, де в майстерні славетного живописця й педагога Ф. Кричевського опановувала традиції реалістичної школи. Художниця протягом творчого життя створила сотні робіт. По змінах у живописі мінявся і її підхід до манери малювання. Олівець, акварель, пастель, олія – у різних техніках її роботи позначені високою професійною культурою. І імпресіоністичний ніжний пейзаж, і енергійна побутова замальовка, і глибокий психологічний портрет їй однаково були підвладні. Але ж роботи Т. Яблонської настільки відрізняються за стилем, що, здається, їх авторами були щонайменше десяток художників.

У фондах Дніпропетровського художнього музею зберігається невелика за кількістю колекція творів Тетяни Яблонської, яка  репрезентує її думки, почуття і творчій пошук протягом декількох десятиліть. Живописні роботи 1960-1980-х років (вісім творів) розкривають неповторність і самобутність її мистецтва, а також представляють основні віхи творчих пошуків: захоплення імпресіонізмом – «На вулиці Неаполя» (1961), використання прийомів народного мистецтва – «Кошикарки» (1964), декоративний період – «Лебеді» (1966), період 1970-х років як етап чергового переосмислення своїх творчих планів і досягнень – «Травневий ранок» (1975), «Осінь наближається» (1979), «Дощ іде» (1980).

1

2

3

4

5

Знайомство з цими роботами, на нашу думку, збагатить уявлення про феноменальний талант Тетяни Яблонської та розкриє найважливішу рису її особистості: протягом всього творчого життя художниця шукала нових виражальних засобів та виборювала собі право на свободу творчості.

Адреса: вул. Шевченка, 21, м. Дніпро.

Дніпропетровський художній музей