Сучасний український імпресіонізм -Музей українського живопису

Сучасний український імпресіонізм

Источник: http://dvnshu.com/
По 21 квітня у виставковому залі Національної спілки художників України триває виставка «Сучасний український імпресіонізм».

Виставка присвячена 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року.

Ця виставка — спільний проект Дирекції виставок Національної спілки художників України та благодійного фонду «Україна — це ми». На виставці будуть представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників.

Український імпресіонізм має давню історію. Ідеї цього стилю були почерпнуті багатьма українськими художниками, які відвідували Францію в кінці ХІХ — початку ХХ століття. У другій половині ХІХ століття Париж, фактично, став центром світової культури. Українські художники, відвідуючи Париж, продовжували там освіту і працювали, створюючи художні твори під впливом робіт своїх французьких товаришів, вбираючи в себе все те нове, чим була так багата французька культура. Серед художників, що стали послідовниками перших імпресіоністів, можна назвати таких видатних майстрів як Олександр Мурашко, Михайло Ткаченко, Давид Бурлюк, який в ранньому періоді творчості створював картини в стилі імпресіонізму, а також багатьох інших.

Українські художники не тільки навчались у Франції, але, створюючи художні твори і беручи участь у численних виставках, вносили і свою лепту у французьку культуру, що не залишалося поза увагою французького уряду.

Так, видатний український художник Михайло Ткаченко, після закінчення Академії живопису в Петербурзі, був направлений на стажування до Франції, де перейнявся ідеями імпресіонізму і поряд з реалістичними полотнами створював і картини в новому для себе стилі. Будучи призначеним на посаду Головного художника Морського відомства Росії, але продовжуючи жити і працювати у Парижі, за успіхи в живопису, був удостоєний вищої нагороди Франції — ордена Почесного легіону.

Неоціненний внесок у розвиток українського імпресіонізму вніс Олександр Мурашко, який не тільки перейнявся ідеями імпресіонізму у Франції, створивши цілу галерею чудових портретів, але, повернувшись на батьківщину, в організованій ним художній студії, а пізніше в Київській Академії, одним із засновників якої він був, передав свій досвід і ідеї імпресіонізму учням.

З часу відкриття Української академії мистецтв у 1917 році ідеї імпресіонізму в Україні знайшли благодатний ґрунт. У стінах Академії виросла ціла плеяда чудових художників імпресіоністів.

Ідеали перших французьких імпресіоністів живі в НАОМА досі, передаються педагогами з покоління в покоління і досі в її стінах витає той дух імпресіонізму, який витав у виставковому залі на першій виставці в Парижі в далекому 1874 році.

Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете в період проходження виставки.

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)

Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи Виставкової зали: з 12:00 до 19:00