"Скарби колекції": Глава 3 -Музей українського живопису

«Скарби колекції»: Глава 3

Музей сучасного мистецтва України у Києві демонструє третю главу проекту «Скарби колекції з музейної збірки. «БІЛИЙ АЛЬБОМ».

Це вже третя виставка у рамках цього проекту. «Скарби колекції з музейної збірки» було відкрито у грудні 2016 року. З понад 5800 експонатів колекції мистецьких творів музею, яку було зібрано за 11 років існування музею, відібрали найкращі роботи для презентації їх усім бажаючим отримати насолоду, споглядаючи витончений світ українських митців.

Сімдесят дев’ять  самодостатніх, самобутніх й вишуканих авторів радують своєю творчістю  найвибагливішого глядача. Пропонуємо усім зануритися у глибини філософських переживань; проникнути у незвичайні кольорові світи; відчути нереальну чистоту, красу, відкритість й тепло сердець цих неймовірних митців.

Прониклива Лариса Бровді та колоритний Іван Бровді  відкриють нам свою щедру українську душу. Олександр Аксінін, якого називали Львівським Дюрером, здивує скрупульозним опрацюванням деталей. Зачепить й надасть змогу подумати Василь Бажай. Не дасть пройти повз своєї роботи й засновник гіперреалізму Сергій Базілєв. Введе в медитативний стан живопис Едуарда Бельського. Зачарує магнетизм образів Бовкуна Володимира. Обдарує світлом Волошинов Олег. Іван Марчук своїм пльонтанізмом вплете нас у свій особистий ритм й кольор та заволодіє нашою свідомістю. Кожен зробить своє відкриття в творі Павла Макова. Гіпнотизує робота молодої талановитої художниці Зої Орлової, від якої важко відвести погляд. Поведе за собою у дуже знайомий світ оптимістично-несподіваний Михайло Демцю. Нерозгадану таємницю відшукаємо у космічного митця Малих Олексія. Наповнить оптимізмом Олександра Прахова. Жива, пульсуюча пластика твору Олени Рижих занурить у філософський стан…

Рапопорт

Любов Рапопорт. «Будинок на Андріївському узвозі», 1982

Шерешевський

Владислав Шерешевський. «Останній знімок»,  1992

Марчук

Іван Марчук. Замовклі звуки», 1993

Вдивляючись у роботи кожного з представлених на виставці авторів, глядач знайде ті полотна, які найбільше вразять саме його душу, викличуть переживання, насолоду, спокій, чи, можливо, неприйняття, але не дадуть пройти осторонь.

Відпочити й «зарядитися» позитивною енергією духовності глядачеві допоможе унікальна колекція українських ікон.

Краса нашого краю, неймовірна родючість української землі народжує багато талантів. Вони різні – креативні, зворушливі й ніжні, активні й наполегливі, нестандартні й, буває, зовсім незрозумілі, але такі привабливі своєю щирістю, невтомною працездатністю, своїм непереборним бажанням донести глядачеві свої думки, емоції, філософію й енергію душі.

Щоб квітла наша Україна, щоб з’являлись нові славетні імена митців, щоб мистецьки скарби не розліталися світом, потрібно, щоб це було важливо саме для нас, українців.

Мінько

Олег Мінько. «Стіл з птахою», 1998

Гордієць

Євген Гордієць. «Полудень», 2006

Орлова

Зоя Орлова. «Вазон», 2007

Кавсан

Дмитро Кавсан. «Натюрморт з виноградом», 2007

Криволап

Анатолій Криволап. «Вечірні експресії», 2014

Животков

Олександр Животков. «До Великодня – 2015». Авторська техніка5

Чекаємо:  вул. Кирилівська (Фрунзе), 41, м. Київ

Виставка триватимете з 24 березня по 24 квітня  2017 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка

Вхід вільний