"ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ" Матвія Вайсберга -Музей українського живопису

«ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ» Матвія Вайсберга

Київська галерея «Дукат» запрошує відвідати персональну виставку відомого українського художника Матвія Вайсберга "ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ".

В експозиції представлено серію творів із циклу «Штудії», над яким автор почав працювати у 2005 році. Для митця штудія ― це своєрідне опрацювання класичних сюжетів, змальованих у хрестоматійних творах знаних майстрів європейського мистецтва. Це певне переосмислення, рефлексії на задану тему, в результаті чого народжується твір-алюзія.

Розповідаючи про штудії, Матвій Вайсберг зазначив: «Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше узрів його профіль, ― я зрозумів, що вже це бачив. Це був „Новонароджений“ Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книжку і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники ― тим паче».

Однією з перших і наймасштабніших штудій стала «Битва при Сан-Романо» до картини Паоло Учелло, який, ймовірно, і сам писав із взірця ― фрески Антоніо Пізанелло з Зали Великої Ради Палацу дожів. Цього року Матвій Вайсберг продовжив роботу над обраним багато років тому сюжетом, створивши штудії до інших двох полотен «Битви» Учелло. Загалом виставка налічує понад 20 творів ― як щойно створених, так і тих, що вже зайняли почесне місце у відомих приватних колекціях.

Також під час дії виставки, в рамках просвітницького проекту «Едукаторіум» відбудеться зустріч із митцем, де він розповість про роль класичного мистецтва в своїй творчості та про улюблених європейських класиків.

1

2

27

21-Шерешевский

Художник В.Шерешевський

22-Ковтун

Художник Д. Корсунь (посередині)

24

Художники Ахра Аджінджал і Матвій Вайсберг

25

26

Владислав Тузов, директор з виставкової діяльності в Інституті проблем сучасного мистецтва

23

IMG_7371

IMG_7375

IMG_7376

IMG_7378

МАТВІЙ ВАЙСБЕРГ народився 1958 року у Києві. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка (1977), Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки (1985). Член ВТСХ «БЖ- АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, Г. Кановича, Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію»), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми»), С. К’єркегора («Страх і трепет»), Ф. М. Достоєвського («Біси»). З 1989 р. взяв участь у численних виставках в Україні та за кордоном. З 1990 р. провів понад 50 персональних виставок в Україні та за кордоном. З ім’ям М. Вайсберга пов’язують становлення художнього напрямку «київський ар’єргард». Твори зберігаються у Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, Gaon Jewish State Museum (Вільнюс), приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Великобританії, Швеції, ПАР, Австрії, Чехії, Грузії, Канади, Японії, Туреччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Франції, Німеччини, Росії, України.

Золоте-теля

«Поклоніння золотому теляті». Штудія до картини Тінторетто, 2010

Новонароджений

«Новонароджений». Штудія до картини Жоржа де Латура. 2005