Родзинкою експозиції стали стародавні рушники і скатертини з особистої колекції екс-президента України Віктора Ющенка.
«Нев’януча слава. Уклін Тарасу Шевченку» – виставка картин і каліграфії більше 30 китайських майстрів зі Спілки художників КНР. Вони провели в Україні майже місяць і черпали натхнення у віршах Шевченка, шевченківських місцях і українських пейзажах.
Їх роботи за останній рік 6 раз виставлялися в Україні. «Але виставка в Пекіні – кульмінація», — зазначає Остап Ковальчук, проректор Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури України. У китайській столиці картини отримали обрамлення у вигляді українських тканих рушників, і це, як вважає посол України в КНР Олег Дьомін, зробило експозицію ще більш вишуканою.
Деякі рушники були виткані ще за часів Гетьманщини /XVII-XVIII ст./, відзначають організатори.
«Ця виставка цікава тим, що одночасно ми можемо побачити праці китайських майстрів живопису та каліграфії, присвячені видатному українському письменнику та художнику Тарасу Шевченку, а також познайомитися з традиційною українською вишивкою. Це досить рідкісна нагода», – поділився враженнями від виставки відомий китайський художник Лі Ґен.
На церемонії відкриття також було оголошено, що в Пекіні планується відкрити Музей Тараса Шевченка. До його колекції увійдуть кращі роботи з виставки «Нев’януча слава», але вже зараз, як зазначає Юлія Шиленко, завідуюча фондами Національного музею Тараса Шевченка, в подарунок майбутньому директору музею Юй Ґеньхою передані шевченківські роботи українських художників Василя Лопати та Володимира Слепченко.