Річка Геракліта. Живопис Олекси Захарчука -Музей українського живопису

Річка Геракліта. Живопис Олекси Захарчука

У Національному музеї Тараса Шевченка (зал «Атріум») відкрилась виставка заслуженого художника України - Олекси Захарчука.

Душа задивиться в туман і марить обрисами літа. Чи, може, це приснилось нам купання в річці Геракліта?

Ліна Костенко

Олекса Захарчук належить до плеяди шістдесятників, а його роботи перегукуються з поетичними  образами  Ліни Костенко. У пронизливій медитативній тиші пейзажів художника, «над берегами вічної ріки» ми сповнені розмислами про нашу історичну долю й сьогодення.

Епічна Україна, яку так відчував та вмів передати майстер, розкривається перед глядачем поступово: складними нюансами світла та кольору, майстерною грою тону, безпомилковою напругою силуетів.

Інтенсивний синій колір картин «Синій вечір», «Напровесні», «Ранок. Пам’яті Алли» перемежований творами, сповненими туманного сріблястого марева, секрет передачі якого був особливістю авторського почерку Захарчука («Старий Київ. Поділ», «Старокиївські пагорби»).

Глибинні струмені філософсько-поетичної «річки Геракліта» увійшли у образний лад його пейзажів, перед усім з річками — Стугною, Сновом, Дніпром  та Сулою, й  несуть  незбагненну таїну й споконвічне запитання: «Хто ми, куди йдемо?»

Цінність цієї виставки у представлені знакових програмних творів художника, передусім його 9 найкращих монументальних полотен з фондів Національного художнього музею України. У сучасному просторі залу «Атріум» вони отримали нове звучання, а можливість дивитись на них з належної  відстані  розкриває на повну силу їхню магію.

Виставка триватиме по 18 грудня.

Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:

щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

вихідний день — понеділок