«Рельєф. Форма» від Мирослави Федченко -Музей українського живопису

«Рельєф. Форма» від Мирослави Федченко

В галереї «Мансарда» Музею української діаспори відкрилася персональна виставка молодої української художниці Мирослави Федченко.

У своїх роботах  Мирослава розкриває тему сутності буття, взаємодії і взаємопроникнення всього матеріального та нематеріального, і зокрема, людини як невід’ємної частини фізичного та духовного всесвіту.

На полотнах Мирослави людське тіло з’являється із надр складної живої субстанції – грубої і разом із тим, витонченої. Ця  субстанція вібрує і коливається. Її рельєф і форма незавершена і мінлива як рельєф  живого організму, що дихає,  формується та змінюється в часі.  Свідомо чи ні,  художниця обирає палітру відтінків органічної глини – коричневі, рудуваті, чи майже чорні  кольори, з яких вона  як скульптор  «ліпить»  свій багатогранний образ буття.

«Зв’язок людини та інших організмів, їхня взаємодія в середовищі, зростання, розвиток, що підпорядковується часу» –  так окреслює  задум власного  проекту «Рельєф. Форма»  Мирослава Федченко. «А час, своєю чергою, рухається по колу, в якому світанок, день і ніч циклічно повторюються і взаємодіють, так само як народження, життя та смерть».

На виставці представлені 15 живописних робіт мисткині, які експонуватимуться до 21 лютого 2016 року.

1

Директор Музею української діаспори Оксана Підсуха і художник Мирослава Федченко

Біографічна довідка: Мирослава народилася у Дніпропетровську. Отримала освіту у Дніпропетровському художньому училищі та Київській Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня професора Гуріна В.І). Перемогла на конкурсі «Срібний штрих» та конкурсі рисунка ім. Мурашка. Член  Молодіжної  організації Національної спілки художників України. Брала участь у понад десяти групових виставках. Активно працює та експонується як живописець, графік, скульптор та фотограф. Роботи молодої мисткині  зберігаються у приватних колекціях КНР, Росії (Санкт-Петербург, Москва), Польщі, Швеції, України, Чорногорії та Казахстану.

Мирослава-Федченко-Голови-1

Мирослава Федченко. «Голови 1»

Мирослава-Федченко-Розп'яття

Мирослава Федченко. «Розп’яття»