Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

«Рецепт для утопії»

Источник: http://www.mari.kiev.ua/
В Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України в рамках IX платформи «Новітні спрямування» працює арт-проект «Рецепт для утопії».

Учасникам та глядачам пропонується дослідити трансформацію поняття утопія в умовах розвитку інтерактивних мас-медіа. Як вирвані з контексту зображення та коментарі впливають на особисті переконання людей і наскільки потрібен для сучасної утопії програмний маніфест.

Будь-яка соціальна утопія — це як обіцянка здійснення всіх бажань. Для неї часто не потрібен навіть план – достатньо переконливої реклами. А все інше зробить фантазія. Сьогодні до цих фантазій найбільше спонукає інтернет та телебачення, а, колись, у 10-тих – 30-тих роках ХХ ст. більш популярними були паперові видання та постери. Змінилась техніка впливу та політичні реалії, але бажання потрапити у світ ідеальних героїв сьогодні викликає не менше пристрасті ніж в минулому. Звісно, за цей час споживач цих рекламних утопій змінився, але технології теж не стоять на місці. Вони стали набагато більш ефективними, та як і раніше їх естетична привабливість не залежать від контенту. За допомогою сучасних мас-медіа можна зробити спокусливим не тільки футуристичне майбутнє, але і тоталітарне минуле. І схоже це і є проблема, яка спонукає під іншим ракурсом подивитись на споживацьке мислення та популізм. Сьогодні чи не кожен може запропонувати свій рецепт утопії, але питання в тому, що може статися, якщо його реалізувати на практиці: чи буде це дійсно рай на Землі? Питання компетенції тих, хто винаходить і втілює утопії, сьогодні дійсно актуальне — особливо для українських реалій, які потребують ефективних реформ.

Билык

Назар Білик, «Простір навколо», 2016

Викто-Сидоренко

Віктор Сидоренко, із серії «Віддзеркалення в невідомому», 2013

Животков

Олександр Животков, «Дорога», лицьова частина, 2015–2016

Керівник проекту: Ігор Абрамови.

Куратори проекту: Андрій Сидоренко, Олександра Халепа.

Учасники арт-проекту «Рецепт для утопії»: Євген Аксененко, Віктор Ареф’єв, Назар Білик, Вадим Бондеро, Олексій Буістов, Яна Бистрова, Мар’яна Гончаренко, Олександр Животков, Андрій Зелінський, Єгор Зігура, Олексій Золотарьов, Павло Керестей, Олександр Клименко, Даша Кольцова, Ігор Коновалов, Оксана Курчанова, Антон Логов, Олександр Ляпін, Павло Маков, Тетяна Малиновська, Олег Мальований, Микола Маценко, Роман Мінін, Роман Михайлов, Ганна Надуда, Зоя Орлова, Роман Пятковка, Влада Ралко, Вінні Реунов, Тетяна Русецька, Василь Рябченко, Степан Рябченко, Арсен Савадов, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Валерія Тарасенко, Олег Тістол, Станіслав Толкачов, Василь Цаголов, Лілія Чавага, Оксана Чепелик.

Партнери проекту — Zenko Foundation, BuyArt.Gallery, ArtHuss, Tuzov Art Group.
Інформаційні партнери — ArtsLooker, chernozem.info, Cultprostir, InArt.

Лилия-Чавага-Future-Metropolis-коллаж-600x441

Лілія Чавага. Future-Metropolis. Коллаж. 2016

Надуда

Анна Надуда, «Оболонка», інсталяція, 2015

Олег-Малеваный-20-видов-ТКФ

Олег Мальований. 20 видів ТКФ

Орлова

Зоя Орлова, «Кокони», права частина триптиха, 2014–2016

Ралко

Влада Ралко, «Китайські вродливі дівчата курять», 2008

Савадов

Арсен Савадов, «Romacrimea», 1998

Сидоренко

Андрій Сидоренко, «Органічна колаборація», 2016

Цаголов

Василь Цаголов, «Червона калина», 2016

Степан-Рябченко_Ковчег-600x289

Степан Рябченко. «Ковчег»

recept3

Експозицію можна подивитися до 22 вересня.

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України

Адреса: м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 18-Д