“Проникнення”. Ярина Мовчан. Левкас. -Музей українського живопису

“Проникнення”. Ярина Мовчан. Левкас.

Источник: http://artgreensofa.com/
Львівська художниця Ярина Мовчан представляє першу в біографії персональну виставку в стінах галереї «Зелена канапа».

«Проникнення», як концепція творів для виставки, за словами Ярини Мовчан – це взаємопроникнення на духовному та метафізичному рівні. Між людьми, їх впливом одне на одного, проникнення філософії та віри в буття, позасвідомого у свідоме людини, снів у настрої, суспільства у індивідууми і тому подібне.

Ярина, уродженка Львова (1982), випускниця кафедри текстилю Львівського мистецького коледжу ім. І. Труша та Академії мистецтв, мама двох дітей та дружина іконописця Данила Мовчана. Саме Данило спонукав Ярину освоїти техніку сакрального малярства – темперу та левкас на дереві.

У цій техніці Ярина створює незвичайні емоційні композиції з тонким колоритом, стилізацією та символізмом характерним для іконопису. І хоча на цій виставці присутні портрети святих Климентія, Варвари та Гліба, художниця наполягає, що це не є ікони.  Серед портретів  і Яринин автопортрет і портрет Данила Мовчана.

Більшість творів, а їх буде 15 – 16, невеликого круглого формату, створені 2016 -2017 року.

klymentiy

Климентій Шептицький. ⌀ — 30 см

utikach

Втікач. ⌀ — 30 см

penetration

Проникнення. ⌀ — 40 см

Ярина Мовчан народилася  у  Львові  у  1982р.

1999 – 2003рр.  навчалась  у  Львівському  коледжі  декоративно —   ужиткового  мистецтва  ім. Ів. Труша.

2003 – 2009 рр. – Львівська  Національна Академії  Мистецтв.

self

Автопортрет. ⌀ — 20 см

glib

Святий Гліб. 30х32 см

varvara

Свята Варвара.

in_the_water

У воді. ⌀ — 19,5 см

goat

Коза. ⌀ — 30 см

red

Червона голова. ⌀ — 30 см

look

Погляд. ⌀ — 20

Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”

Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7

Працює з 12 до 19 години з вівторка до неділі.