Ярослава Присяжнюк: «Краєвид: ілюзії»-Музей українського живопису

Ярослава Присяжнюк: «Краєвид: ілюзії»

В Щербенко Арт Центрі представлено персональний проект українського художника Ярослава Присяжнюка під назвою «Краєвид: ілюзії».

В експозиції митець об’єднує роботи, виконані у різних техніках: живопис та цифровий друк.

Послідовно здійснюючи своє «романтичне прагнення» створити ідеальний пейзаж, Ярослав Присяжнюк продовжує серію проектів «Краєвид» («Краєвид: enter» та «Краєвид: layers», що демонструвались у Боттега Галереї в 2010 та 2013 роках відповідно). В новому проекті «Краєвид: ілюзії» триває мистецький пошук, в результаті якого художник вдається до об’єднання елементів класичного живопису та сучасних медіа, що призводить до утворення нової художньої реальності.

«Сам пейзаж тут виступає не як безпосередньо відображена реальність, а швидше як бажання випадковий кадр піднести до ілюзії гіперреальності, переконливішої за натуралізм», – пояснює  Ярослав Присяжнюк.

Від «Краєвиду» до «Краєвиду» художник поступово наближується до поставленої мети.  Візуальні спецефекти та комп’ютерні фільтри відіграють значну роль у проектах, ніби віддаляючи глядача від картини, навмисно збільшуючи емоційну дистанцію до неї. Така концепція не замикається сама в собі, розвиваючись дотично з ідеологією представників європейського романтичного пейзажу. Зокрема класика пейзажиста раннього німецького романтизму Каспара Фрідріха та таких сучасних художників, як Герхард Ріхтер, який поєднав традиції реалізму з радикальністю абстрактного експресіонізму і фотореалізму в своїх пейзажах, а також Андреас Гурскі з його масштабними цифровими фотоілюзіями. І хоча подібний підхід оминає тенденції розвитку сучасного українського мистецтва, проте мотиви його творчості, безпосередньо апелюють до українського контексту: візуального та дискурсивного.

2

1

«Мої картини існують як моделі, в котрих зібрані по-новому елементи, котрі можуть належати до різних сфер. В цьому аспекті пейзаж виступає одночасно як віртуальний і ні, він отримує новий ступінь реальності», – розповідає Ярослав Присяжнюк.

Проект триватиме у просторі Щербенко Арт Центру до 16 липня включно.

3

4

5

6

ya

7

Щербенко Арт Центр: вул. Михайлівська, 22-В, Київ

Графік роботи: Понеділок – суббота з 11:00 до 20:00.

Неділя – вихідний

Фото – Максим Білоусов