«Поєднання». Мирось та Андрій Дедишини. -Музей українського живопису

«Поєднання». Мирось та Андрій Дедишини.

Источник: http://artgreensofa.com/
У львівській галереї «Зелена канапа» до 12 березня працює виставка скульптури «Поєднання» Мирослава Дедишина.

Львівський скульптор Мирослав Дедишин майстер інтригуючих поєднань. До прикладу, в його мистецькій особі поєдналися дві: він відомий у світі як Maximilian Delius. Саме на такій вимозі – зміни імені, ґрунтується його багаторічна (з 1996 року) співпраця з статусною (1896 року заснування) Німецькою галереєю «Vogel», котра має філії по всій Німеччині. І саме під таким іменем Дедишин багаторазово виставлявся як соло, так і в спілці з скульптурами гучних імен,  зокрема – Сальвадора Далі, Bruno Bruni, Paul Wunderlicht.   В Австрії навіть видано марку з скульптурою Дедишина (Максимільяна Деліуса).

Треба зазначити, що Мирослав здобув освіту в Політехнічному інституті Львова (інформатика). Професійний розвиток свого таланту скульптора здійснив самотужки. Для цього він завжди навчається через спілкування з скульпторами. Великим вплив справив на нього Михайло Дзиндра у котрого Дедишин переймав досвід і знання в 2000 роках.

«Поєднання», як концепція виставки полягає також і в поєднанні різних матеріалів, які використовує Мирослав для створення своїх скульптур. Вперше Дедишин зробив це на острові Цейлон, де працював волонтером – викладачем скульптури у 2006 році. Там він створив композицію «Сігірія» із бронзи і мармуру.

SIGIRIA, 2006, Бронза, мармур

ГАЛОП, 2014, Бронза, мармур

КАВОВИЙ НАСТРІЙ, 2015, Бронза, дерево

Крім того Мирослава дуже зацікавила скульптура, базована на властивості лінії творити об’єм. Існує думка, що ми сприймаємо перш за все силует, а наша просторова уява домальовує об’єм. Дедишин створює лінію, обрис об’єкту з металу. Його роботи у цьому стилі – просторова графіка у Львові можна побачити біля Ратуші, це ажурні скульптури Швейка і лучника.

Часом такий графічний підхід псує 3D огляд, з різних сторін скульптури лінії можуть накладатися та перетинатися із іншими і руйнувати цілісність сприйняття об’єкту. Саме тому Мирослав почав поміщати всередину графічного каркасу кам’яні, або дерев’яні вкладки, взявши ідею з свого «цейлонського» досвіду.

СИЛУЕТ І, 2007, Бронза

АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ, 2010, Бронза

ВЕЛОГОНЩИК, 2007, Бронза

На виставці «Поєднання» в Зеленій канапі Мирослав представить близько 20-ти скульптур 2006 – 2017 років. Деякі з них створені у співпраці із сином, архітектором Андрієм Дедишиним. Виконані у бронзі, дереві, мармурі, базальті, штучному склі. Є й портрети: бронзовий – Олеся Дяка та з гіпсу художників Петра Сметани і Михайла Демцю, який можливо буде розписаний самим портретованим.

Андрій Дедишин НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ, 2017, Бронза, комп. смола

ПРОЗОРИЙ АНГЕЛ, 2008, Бронза

ПОРТРЕТ ХУДОЖНИКА ПЕТРА СМЕТАНИ, 2014, Гіпс

ПОРТРЕТ ХУДОЖНИКА МИХАЙЛА ДЕМЦЮ, 2017, Гіпс

ПОРТРЕТ ПОЕТА ОЛЕСЯ ДЯКА, 2010, Бронза, кераміпласт

Андрій та Мирослав Дедишини ПОЛЮВАННЯ ДІАНИ, 2017, Бронза

ЧОРНИЙ БИК, 2017, Бронза, базальт

Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”

Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7

Працює з 12 до 19 години з вівторка до неділі.