«Повітроплавання» Валентини Давиденко -Музей українського живопису

«Повітроплавання» Валентини Давиденко

Галерея мистецтв Деснянського району в місті Києві презентує виставку живопису і графіки Валентини Давиденко «Повітроплавання».

Твори різних років об’єднані темою мандрів у просторі і часі. Митець то означує лише контури далеких обріїв і невідомих світів, то опиняється поблизу етруських фортець або на Майдані під час Революції гідності, зображує притягальні пейзажі рідної землі і водночас екзотичні краєвиди Середземномор’я. Постійний рух  і осмислення вражень на кожному етапі шляху, пошук філософських підказок у чарівних і драматичних картинах буття – таке творче кредо автора.

Видатний український художник, академік Микола Стороженко так свого часу написав у статті про живопис Валентини Давиденко: «Твори Валентини Давиденко – Містерії. У них і форма і священний зміст — заклинання  по поверненню з вирію хоч  знедоленого та нетлінного краю до правди,  до долі, до осяйного імені земного «Україна»

DSC_5366

DSC_5378

Народний художник України Валерій Франчук, Валентина Давиденко, письменник Василь Портяк

DSC_5380

DSC_5361

DSC_5368

Валентина Давиденко — художник, поет, перекладач, журналіст. Головний редактор Головної редакції громадсько-політичних та соціально-економічних програм радіо «Голос Києва». Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України. Заслужений журналіст України. Лауреат літературних премій ім. Бориса Нечерди, Володимира Свідзінського, Дмитра Нитченка, мистецької премії «Київ», Президентської  стипендії для видатних діячів інформаційної сфери. Автор чотирьох поетичних книг “Зелена зірка березня», «Нічна вежа», «Флейта Евтерпи», «Білу лампу внесу тобі в ніч», 14 телефільмів про українських художників (студії ICTV, «Альтернатива», КДРТРК). Поезії перекладено англійською, грецькою, італійською, польською, російською мовами.

DSC_5358

Шопен

«Шопен. Ноктюрн». 2010. Полотно, акрил

Гірский-терен

«Гірський терен», 2012. Полотно, акрил

Трави

«Трави», 2017. Полотно, змішана техніка

Твори Валентини Давиденко знаходяться в Національному музеї літератури України, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, в приватних колекціях в Україні, Німеччині, Польщі, Канаді, Італії, Македонії, Литві, Греції.

Працює в галузі живопису та графіки. Живе в м. Києві.

DSC_5359

Старий-календар

«Старий календар», 2013. Папір, акварель

Памяти-Билокур

«Акація. Присвята Катерині Білокур», 2015. Полотно, акрил

Лелеки

«Лелеки», 2013. Полотно, акрил

Концер--Верді

«Концерт Верді», 2013. Полотно, акрил

Ангел-Данте

«Ангел Данте», 2016. Полотно, акрил

Зоря-Свободи

«Зоря Свободи», 2013. Полотно, акрил

DSC_5365

DSC_5367

Виставка працює з 14 по 28 травня 2017 р.

Адреса Галереї мистецтв: Київ, вул.Драйзера, 6 (Троєщина)