Поповнення колекції НХМУ -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Поповнення колекції НХМУ

У травні цього року колекція Національного художнього музею України поповнилася шістьма першокласними роботами Олександра Аксініна.

Роботи легендарного львівського графіка передала до музею Надія Пономаренко — відома ужгородська художниця, однокурсниця Аксініна у львівському Поліграфічному інституті, яка була серед однодумців та адресатів офортів-присвят мистця. Своє рішення пані Надія пояснила тим, що після резонансної минулорічної виставки «Лабіринти Аксініна» в НХМУ вона переконалася в серйозності намірів музею щодо збереження, вивчення й популяризації спадщини видатного львівського графіка.

Серед офортів, які передала Надія Пономаренко до музею, особливу цінність мають 4 аркуші з хрестоматійної серії «Королівство абсурдів Джонатана Свіфта» (1978), які разом із наявними в музейній колекції аркушами складають майже повну серію. Також важливими є офорти «Прецедентарій» (1978) та «Звіти про прецеденти – Вічність» (1979), які яскраво репрезентують світоглядну основу творчості Аксініна.

Завдяки дарунку Надії Пономаренко монографічна колекція творів Олександра Аксініна, яка склалася в музеї впродовж останнього року зусиллями меценатів та друзів художника, налічує нині близько 50 творів.

ЛАПУТА-II]

ЛАПУТА II. Аркуш 2 серії КОРОЛІВСТВО АБСУРДІВ ДЖОНАТАНА СВІФТА, 1977

Лист-6-серии-КОРОЛЕВСТВО-АБСУРДОВ-ДЖОНАТАНА-СВИФТА-1978

Аркуш 6 серії КОРОЛІВСТВО АБСУРДІВ ДЖОНАТАНА СВІФТА, 1978

Олександр Дмитрович Аксінін (* 2 жовтня 1949, Львів — † 3 травня 1985, Золочів, Львівська обл.) — художник-графік, жив і працював у Львові. Його називали «львівським Дюрером» за досконале володіння технікою офорту та прецизійне опрацьовування деталей а також «Піранезі ХХ століття» за драматичні і бездоганні конструкції.

Лист-9-серии-КОРОЛЕВСТВО-АБСУРДОВ-ДЖОНАТАНА-СВИФТА-1978

Аркуш 9 серії КОРОЛІВСТВО АБСУРДІВ ДЖОНАТАНА СВІФТА, 1978

ПОБЕДА-НАД-ВРЕМЕНЕМ

ПЕРЕМОГА НАД ЧАСОМ. Аркуш 10 серії КОРОЛІВСТВО АБСУРДІВ ДЖОНАТАНА СВІФТА, 1978

ПРЕЦЕДЕНТАРИЙ]-1980

ПРЕЦЕДЕНТАРІЙ, 1980

ОТЧЕТЫ-О-ПРЕЦЕДЕНТАХ-–-ВЕЧНОСТЬ--1979

ЗВІТИ ПРО ПРЕЦЕДЕНТИ – ВІЧНІСТЬ,  1979

Національний художній музей України: Київ, вул..Грушевського,6.