«Пленери. Подорожі. Мистецтво» -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Пленери. Подорожі. Мистецтво»

У Закарпатському художнього музею ім. Й. Бокшая працює персональна виставка заслуженого художника України Василя Брензовича.

В експозиції, яка називається «Пленери. Подорожі. Мистецтво» представлено майже 60 робіт, які митець виконував під час різноманітних поїздок та численних виїздів на природу.
Мистецтвознавці відзначають, що пленерний живопис – основа творчої майстерності художника. Більшість картин та етюдів митець малює саме на природі. Серед образотворчих жанрів віддає перевагу саме камерним і панорамним закарпатським пейзажам, які, відповідно, й були представлені на виставці. Презентував Василь Брензович і свої натюрморти. Картини переважно и написані олією на полотні.

Окрім того, на виставці є чимало портретів, деякі з них надзвичайно оригінально скомпоновані й несуть у собі певний посил до глядача : зокрема, на роботі «Заради миру» зображені політичні лідери США та Китаю.

Цією експозицією Василь Брензович вирішив відзначити 25-ту річницю керування Об’єднанням професійних художників Закарпаття. Як відзначив сам митець, організації саме виповнюється 30 років від часу заснування й наразі вона об’єднує 34 закарпатських митців різних стилів та напрямків. «Об’єднання займається організацією пленерів, виставок та виданням альбомів-каталогів. Тільки впродовж минулого року нам вдалося провести 10 художніх експозицій й майже стільки ж пленерів у мальовничих та інколи незвіданих для туристів куточках нашого краю, – додав В. Брензович під час відкриття експозиції. – Тому цією виставкою хотів показати всім любителям мистецтва те, чим займаюся я і наша організація. Нам є що продемонструвати і це, можна сказати, певний творчий звіт».

Також на виставці представлені роботи синів митця – Анатолія та Василя Брензовича-молодшого.

Близниця

Брензович В., «Близниця», 2011

Боржава

Брензович В., «Боржава розлилась», 1998

Верховинська ностальгія

Брензович В., «Верховинська ностальгія», 2004

Високий верх

Брензович В., «Високий Верх», 2018

Верховинець

Брензович В., «Верховинець з села Слободи», 2008

Воловець

Брензович В., «Воловець», 2018

Брензови_Пік України

Брензович А., «Пік України», 2018

36807375_675513529453448_3639933406961205248_n

Брензович А., «Дорогою на Синевирське озеро», 2016

Брензович В_Буківка

Брензович В. (мол.), «Буківка», 2016

Виставка «Пленери. Подорожі. Мистецтво» у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая триватиме до 23 липня.

Більше про закарпатське мистецтво – на www.brovdi.art

Текст: Денис Фазекаш

Фото: Наталія Павлик