Патріарх українського натюрморту в ЦБХ -Музей українського живопису

Патріарх українського натюрморту в ЦБХ

Источник: http://dvnshu.com
У Центральному будинку художника проходить персональна виставка житомирського живописця, народного художника України Миколи Максименка, присвячена його 90-річчю.

2014-й став для Миколи Максименка ювілейним, оскільки це рік його 90-річчя. І навіть, незважаючи на свій поважний вік, маестро щодня стає до мольберту. Уже болять руки, зраджує зір і ноги тримати не хочуть, але сила волі, яка вражає всіх, хто бачить як майстер працює, робить справжнісіньке диво. З під пензля художника з’являються дивовижні мистецькі шедеври. Вражають кольори і те, як геніально просто побудована композиція його натюрмортів. Дивишся на них і відчуваєш, як наповнюють вони душу радістю і теплом, заряджають гарною енергетикою, бажанням жити і творити добро.

Ще в далекому 1971 році авторитетний латвійський мистецький критик Галина Карклинь сказала про Миколу Максименка так: «Вперше зустрічаю такого талановитого майстра монументального ладу натюрморту. Не уявляю, як могла з’явитись ця яскрава зірка у такому скромному провінційному місті». До Житомира Галина Карклинь приїхала щоб зустрітись з Борисом Теном відомим в Україні перекладачем античних творів аби той допоміг з перекладом з давньогрецької. Побувавши у картинній галереї Житомирського обласного краєзнавчого музею, вона звернула увагу на роботу, яка страшенно їй сподобалась. «Автор цієї роботи один із старих класичних майстрів?» - поцікавилась гостя із Латвії. Ні. Відповіли їй. Це сучасний житомирський художник. І зараз у місті проходить його персональна виставка. Побувавши на ній, Галина Карклинь високо оцінила творчість житомирського живописця. Щоб сказала вона сьогодні, коли талант і майстерність Миколи Максименка досягли своїх найвищих вершин?

Уже зараз в науковому обігу українського образотворчого мистецтвознавства присутній такий термін як «максимівські» натюрморти. Це нове слово у живописі. Унікальні натюрморти на тлі пейзажу. А скільки в них сонця і повітря. Митець розповідає, що лише тепер збагнув усю науку малювання, знає про це майже все, але сили у 90 років уже не ті. Отож, давайте побажаємо ювіляру сил і натхнення на многаї літа. А більшість робіт, які представлені на ювілейній виставці написані народним художником України, лауреатом національної премії імені Т.Г.Шевченка у рік його 90-річчя.

Валентина Забродська

Фото – Юлія Наумова (Музей українського живопису)

Виставка проходить с 19 травня по 7 червня за адресою:
Київ, вул. Січових стрільців (Артема), 1-5.