«Паноптикум». Роман Романишин. -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Паноптикум». Роман Романишин.

Источник: http://www.whiteworld.net/
У Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходить виставка Романа Романишина під назвою «Паноптикум».

Її автор є широко відомим в Європі майстром графіки, живописцем і скульптором. Важко знайти графічну техніку, якою б він не володів. Роман Романишин знаний серед європейських митців та публіки своїми кольоровими офортами (техніка глибокого друку), друкованими в три дошки.

Роботи Романа Романишина зазвичай поглинають увагу глядача дивовижними кольорами та витонченим символізмом, охопленням як простору, так і часу, поєднанням статики та динаміки.

Цього разу змістовим центром експозиції стала ідея паноптикуму – архітектурної споруди, розробленої у XVIII столітті філософом Джеремі Бентамом, що являє собою різновид в‘язниці. Суть ідеї полягає в тому, що конструкція споруди дає можливість одній людині-наглядачеві спостерігати за всіма камерами одночасно. В той самий час в’язні можливості бачити наглядача не мають, хоча знають, що за ними може вестися спостереження.

Роман Романишин уявляє паноптикум як велику колекцію яких завгодно предметів і явищ – усього, що можна побачити, помацати, послухати, відчути… Паноптикум є зібранням антикваріату чи просто старих речей, картин, естампів, стародруків, мап, книг (такий паноптикум ми називаємо бібліотекою), напоїв, сувенірів, дагеротипів, вінілу, спогадів, снів, дивних образів.

Час від часу в своєму паноптикумі варто наводити (чи принаймні намагатися навести) якийсь лад. Спробувати структурувати надбане, розкласти речі по відповідних шафах і розпихати по знайомих шухлядах. Або спорудити з експонатів якусь виразну і зрозумілу споруду чи конструкцію, для зручності максимально просту. Даний проект і є результатом цих намагань.

На виставці експонуються великі графічні проекти з циклу «Паноптикум» під назвами «Піраміда» і «Вежа». Крім них глядач побачить і інші аркуші з цього циклу, а також дещо з малих форм, зокрема, цикл кольорових офортів із серії «Серце й голова» (HEArt&HEAd).

«Окуляри».-Кольоровий-офорт.

«Окуляри». Кольоровий офорт.

«Сім-днів».-Офорт

«Сім днів». Офорт

«Фізаліс».-Кольоровий-офорт.

«Фізаліс». Кольоровий офорт.

Адреса виставки: ЦСМ «Білий Світ», Київ, вул. Пушкінська, 21. Вхід вільний.

Вт-Нд с 11:00-19:00. Пн – вихідний.