Олексій Сай. «Новий пейзаж» -Музей українського живопису

Олексій Сай. «Новий пейзаж»

Источник: http://dymchuk.com
У Dymchuk Gallery відкрилася персональна виставка Олексія Сая «Новий пейзаж».

Нас оточують випадкові, тимчасові явища.

І ми прагнемо їх не помічати та виключити з картини світу.

Хоча безперервна їхня присутність наштовхує мене на думку про те, що тимчасовою ми бачимо усю тканину світу навколо нас, але щось вважаємо постійним, завершеним, а щось – ні.

Іноді я відчуваю відповідальність за все погане, що може трапитись та трапляється у світі, а іноді мені здається, що я не можу відповідати зовсім ні за що. Часто це відбувається, коли я бачу забудови, чимало з яких стануть по завершенню набагато більш потворними, ніж вони є у процесі.

Потрібно знайти у собі сили жити у процесі. Результат може не виправдати очікувань і час життя буде змарновано.

Олексій Сай

У проекті представлено більше 10 робіт різних років, об’єднаних спільним сюжетом – фіксацією, у властивій художнику техніці, відмінної риси сучасного міського пейзажу – будівельного майданчика.

1

Проект пропонує глядачеві, який одночасно є постійним реципієнтом нового пейзажу, налаштувати свою оптику певним чином. Городяни часто відчувають роздратування і незадоволення від незручностей, яких завдає будівництво, а також від постійно змінюваного пейзажу, конфлікту історичної забудови та сучасних типових багатоповерхівок, відсутності узгодженого плану і властивої для нашого регіону стихійності і несанкціонованості робіт, що проводяться.

2

3

Сай, у свою чергу, пропонує подивитися на будмайданчик з іншої перспективи. Каркас недобудованої будівлі і будівельні крани здаються нам тимчасовим явищем, але «немає нічого більш постійного, ніж тимчасове» і урбаністичний пейзаж безперервно змінюється протягом усієї історії людства. Тому для звукової доріжки, що супроводжує виставку, була взята фраза з відомого поп-хіта минулого «We Didn’t Start the Fire».

«Новий пейзаж» не пропонує примиритися з бездумною, спрямованою на отримання максимального прибутку забудовою, яка знищує унікальний вигляд міст по всій планеті. Зміни міського пейзажу неминучі, але не обов’язково є негативними та руйнівними. Тому варто спрямувати сили на формулювання і дотримання чітких критеріїв і правил, за якими відбуваються архітектурні зміни, щоб у результаті не опинитися у кам’яних джунглях бізнес-центрів, де цілком відсутній публічний простір та індивідуальність.

4

5

6

Олексій Сай народився у Києві у 1975 році. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум (відділення графічного дизайну) та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (відділення станкової графіки). Живе та працює у Києві.

7

8

9

10

Виставка працює з 17 березня до 23 травня.

Dymchuk Gallery: Вул. Ярославська, 21, Київ, 04071

Вівторок – Неділя