Олександру Гуменчуку – 65! -Музей українського живопису

Олександру Гуменчуку – 65!

Источник: http://www.artmuseum.km.ua/
У Хмельницькому художньому музеї до ювілею митця працює персональна виставка заслуженого художника України Олександра Гуменчука.

13 січня у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття чергової персональної виставки заслуженого художника України Олександра Гуменчука «Дерево Життя». Привітати митця завітало багато друзів, колег, студентів та поціновувачів його мистецтва. З музичним поздоровленням виступив молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці».

Не зважаючи на те, що народився майбутній митець в далекому Приморському краї, а студентські роки провів у Прибалтиці, все ж найпліднішою на творчі здобутки виявилася для нього Подільська земля, звідки проростає коріння роду Гуменчуків. Саме тут почав вчитися розуміти свої пракоди, вивчати стародавню народну символіку. Саме тут сформувалась його авторська техніка – синтез рельєфу, кольору та колажу, в якій окремі символи та знаки набувають особливо глибокого змісту.

Митець представив на розсуд глядачів свою інтерпретацію образів та споминів, пов’язаних з віковими світоглядними традиціями українського народу, що міцно переплелися з іншими культурами та релігіями. Назва виставки не є випадковою, адже цей могутній символ, або, як його ще називають, Світове Дерево існувало майже у всіх давніх культурах і досі живе у свідомості багатьох народів світу. Воно символізує саму структуру Всесвіту, зв’язок віків, родин та поколінь.

Звертаючись у своїх роботах до автентики та національної ідентичності, художник не забуває і про вірування та культуру наших предків.

1

2

3

Проте не лише минулим живе Олександр Гуменчук. Шукає натхнення у всьому, що його оточує. Особливо надихається мінливою красою природи, виражаючи свою філософську заглибленість у закодованих творах. А ще, не перестає повторювати, що картини – це діалог художника і глядача, за яким завжди останнє слово.

Тож, хочеться побажати митцю, напередодні ювілею, який Олександр Іванович буде відзначати 20 січня, аби «посаджене» в стінах музею «Дерево Життя» завжди квітло і приносило добрі плоди.

10     11

12     13

Довідково: Олександр Іванович Гуменчук – народився 1952 року в Приморському краї, закінчив факультет дизайну Латвійської державної художньої  Академії ім. Залькална у м. Ризі. Вже понад тридцять років живе і працює у Хмельницькому. З 2002 року – член Національної спілки художників України.

Більше десяти років викладав мистецькі дисципліни в Хмельницькому національному університеті.

Разом з народним художником Миколою Мазуром брав участь у розробці та створенні першого в Україні унікального музею «Пам’яті жертв голодомору 1932-33рр.», який було відкрито у жовтні 2008 року в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж». Саме за цю складну та довготривалу роботу Олександр Гуменчук був удостоєний почесного звання «Заслужений художник України».

Антоніна Мельничук, науковий співробітник

Хмельницького обласного художнього музею.

21

Нічна пісня наприкінці дня. 1998р. 86х68 см, полотно/олія, авторська техніка.

2007р._Україна

Україна. Політ. (фрагм.) 2007р. 86х113 см, полотно/олія, авторська техніка.

2012р

Приліт птахів. 2012

2014р

Знаки землі 4. 2014р. 100х100 см, полотно/олія, авторська техніка.

• Картини з сайту художника