Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

Олександр Губарєв. «Зустрічі без прощань»

Источник: http://dvnshu.com
У Центральному будинку художника в Києві до 11 вересня проходить ювілейна виставка творів народного художника України, академіка Олександра Губарєва.

Народився Олександр Іванович 1 вересня 1926 року в місті Дніпропетровську. У 1955 закінчив з відзнакою Київський державний художній інститут за спеціальністю «Художник-графік». Серед його вчителів були Василь Касіян, Олександр Пащенко та Іларіон Плещинський.

По 1961 рік працював художником-ілюстратором журналу «Україна», а з 1961 займався над власною творчістю.

Олександр Іванович також проілюстрував 32 книжки в видавництвах «Дитвидав», «Молодь» і «Веселка». Саме для останнього художник створив знаменитий логотип. Він автор більш як 90 екслібрисів, які стали взірцем цієї своєрідної графічної мініатюри. Ім’я митця внесено до Європейської енциклопедії екслібрису, що видається в Португалії.

Декілька разів обирався головою секції графіки, членом правління Київської організації НСХУ, членом правління Спілки, керівником творчих груп художників, які працювали в різних реґіонах колишнього СРСР і за його межами.

1

Більшість творів художника регулярно експонуються на виставках і завжди мають успіх серед шанувальників образотворчості. З 1968 і дотепер було представлено близько 40 персональних виставок в Україні й за кордоном. Численні твори митця зберігаються в найкращих музеях країни та в зарубіжних колекціях.

1472722416_gubaryev-2

1472722461_gubaryev-1

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)
Центральний будинок художника, ІІІ поверх