Ми звикли до присутності Олександра Дубовика в художньому просторі столиці. Музей Тараса Шевченка, Мистецький Арсенал, Stedley Art Foundation – лише деякі з місць, де останнім часом можна було побачити роботи художника. Ми не можемо збагнути іншого – наш сучасник, який нещодавно перейшов 86-річну життєву межу і є незаперечним класиком українського мистецтва, знову пропонує нам особистісний, авторський зріз власної творчості.
Ми звикли, що на його виставках поряд з новими бачимо роботи попередніх десятиліть. Особливе зацікавлення викликають ті із них, які, назвавши «архівом застережень», Олександр Дубовик відкриває, насамперед, для себе. Ми не можемо збагнути – для художника не існує поділу на старе і нове, навпаки, нове спроможне повернути з небуття давно забуте.
Згадалася історія. Наприкінці 1970-х Дубовик переїхав до нової майстерні на Оболоні. Потрапивши в її порожні, чисті стіни, він приймає рішення знищити частину робіт, привезених з собою, – з багаття, розведеного у дворі, їх врятувала Ірина Дубовик. Нам, сьогоднішнім, ця історія, що мов зійшла зі сторінок Булгакова, теж виглядає незбагненною.
Виставка Олександра Дубовика, влаштована Дирекцією виставок Національної спілки художників України, – подія, яка дає унікальну нагоду переглянути наші звичні уявлення про нове, сучасне, актуальне. Сам він давно здолав їх, вибравши з-посеред одвічних тем діалог з незбагненним.
Валерій Сахарук
Олександр Михайлович Дубовик – художник-живописець, монументаліст, графік. Є одним з провідних митців України, його творчість – яскрава сторінка в історії українського образотворчого мистецтва другої половини ХХ століття. Живописне обдаровання він щасливо поєднує з оригінальними інтелектуально-теоретичним дослідженнями. Роботи О. Дубовика з успіхом експонуються в кращих музеях і галереях не лише в Україні, а й у багатьох європейських країнах та на американському континенті.
Творчість митця вражає універсальністю. Він створює мозаїки, вітражі, килими, розписи, дизайн інтер’єрів та книжкову графіку. За останні роки О. Дубовик виконав розписи в каплиці у місті Берр-Лез-Альп поблизу Ніцци (Франція) та зробив великі вітражі Ново-Апостольської церкви у Києві.
Творча діяльність О. Дубовика є постійним джерелом досліджень українських істориків мистецтва. Відомі часописи, наприклад «Сучасність», «Хроніка – 2000-ліття», «Арт-галерея», постійно друкують теоретичні праці О. Дубовика, присвячені проблемам сучасних творчих процесів («Палімпсести».)
Твори художника зберігаються в Національному художньому музеї та інших музеях України, Третьяковській галереї в Москві, Російському музеї в Санкт-Петербурзі, музеї Вюрта (Німеччина), музеї сучасного мистецтва у Тегерані, Українському музеї авангардного мистецтва в Чикаго (США), Zimmerly Art Museum (Нью-Джерзі, США), в колекції Градобанку (Київ), а також у багатьох приватних колекціях світу.
Автопортрет, 1967
Фундаментальна мутація, 2012
Святий Себастьян, 2008
Діалог, 2005
Повчання, 2011
Апокаліпсис, 2012
Благання, 2015
Букет, 2010
Серія «Букет»
«Всё будет хорошо!», 2014
Делікатний розріз, 2014
Чорний квадрат, 2015
Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)
Центральний будинок художника, ІІІ поверх
Час роботи Виставкової зали: з 12:00 до 19:00
Вихідний — вівторок
Вхід на виставку вільний