Олександр Дубовик - "Діалог з неосяжним" -Музей українського живопису

Олександр Дубовик — «Діалог з неосяжним»

Источник: http://dvnshu.com
18-19 листопада – останні дні роботи виставки творів Олександр Дубовика в Центральному будинку художника в Києві.

Ми звикли до присутності Олександра Дубовика в художньому просторі столиці. Музей Тараса Шевченка, Мистецький Арсенал, Stedley Art Foundation – лише деякі з місць, де останнім часом можна було побачити роботи художника. Ми не можемо збагнути іншого – наш сучасник, який нещодавно перейшов 86-річну життєву межу і є незаперечним класиком українського мистецтва, знову пропонує нам особистісний, авторський зріз власної творчості.

Ми звикли, що на його виставках поряд з новими бачимо роботи попередніх десятиліть. Особливе зацікавлення викликають ті із них, які, назвавши «архівом застережень», Олександр Дубовик відкриває, насамперед, для себе. Ми не можемо збагнути – для художника не існує поділу на старе і нове, навпаки, нове спроможне повернути з небуття давно забуте.

Згадалася історія. Наприкінці 1970-х Дубовик переїхав до нової майстерні на Оболоні. Потрапивши в її порожні, чисті стіни, він приймає рішення знищити частину робіт, привезених з собою, – з багаття, розведеного у дворі, їх врятувала Ірина Дубовик. Нам, сьогоднішнім, ця історія, що мов зійшла зі сторінок Булгакова, теж виглядає незбагненною.

Виставка Олександра Дубовика, влаштована Дирекцією виставок Національної спілки художників України, – подія, яка дає унікальну нагоду переглянути наші звичні уявлення про нове, сучасне, актуальне. Сам він давно здолав їх, вибравши з-посеред одвічних тем діалог з незбагненним.

Валерій Сахарук

IMG_8846

IMG_8843

Олександр Михайлович Дубовик – художник-живописець, монументаліст, графік. Є одним з провідних митців України, його творчість – яскрава сторінка в історії українського образотворчого мистецтва другої половини ХХ століття. Живописне обдаровання він щасливо поєднує з оригінальними інтелектуально-теоретичним дослідженнями. Роботи О. Дубовика з успіхом експонуються в кращих музеях і галереях не лише в Україні, а й у багатьох європейських країнах та на американському континенті.

Творчість митця вражає універсальністю. Він створює мозаїки, вітражі, килими, розписи, дизайн інтер’єрів та книжкову графіку. За останні роки О. Дубовик виконав розписи в каплиці у місті Берр-Лез-Альп поблизу Ніцци (Франція) та зробив великі вітражі Ново-Апостольської церкви у Києві.

IMG_8847

IMG_8858

Творча діяльність О. Дубовика є постійним джерелом досліджень українських істориків мистецтва. Відомі часописи, наприклад «Сучасність», «Хроніка – 2000-ліття», «Арт-галерея», постійно друкують теоретичні праці О. Дубовика, присвячені проблемам сучасних творчих процесів («Палімпсести».)

Твори художника зберігаються в Національному художньому музеї та інших музеях України, Третьяковській галереї в Москві, Російському музеї в Санкт-Петербурзі, музеї Вюрта (Німеччина), музеї сучасного мистецтва у Тегерані, Українському музеї авангардного мистецтва в Чикаго (США), Zimmerly Art Museum (Нью-Джерзі, США), в колекції Градобанку (Київ), а також у багатьох приватних колекціях світу.

IMG_8872

Чорний-квадрат,-2015

Чорний квадрат, 2015

IMG_8877