Олександр Антонюк. „ЧАС“. Живопис -Музей українського живопису

Олександр Антонюк. „ЧАС“. Живопис

Источник: http://www.artmuseum.km.ua
5-та персональна виставка Олександра Антонюка в стінах Хмельницького обласного художнього музею привідчиняє двері у стародавні світи.

До експозиції «Час» увійшло 25 робіт, об’єднаних темою часу: авторська візуальна метафора мінливості історії від створення світу й до сучасності. Цього разу, художник «мандрує» у часі та просторі, знайомлячи нас з прадавніми культурами, міфами та легендами. У його творчості органічно поєднуються в єдине ціле філософія, теологія та поезія, водночас, кожна з категорій посідає чітко означене місце.

Апелюючи до знань та досліджень історії, Олександр Антонюк сміливо об’єднує у «Часі» різнопланові теми, розставляючи необхідні змістові наголоси в пошуці ємкого висловлювання. Герої його полотен набувають оригінальної форми, сучасного звучання й утворюють своєрідний калейдоскоп часу.

У ряді візуальних персоніфікацій художника – постаті Вавилону, Єгипту, Середньовіччя, Ассирії, Іудеї… Окремі сюжети спрямовують глядача до подій Священної історії. Очевидно, в цих духовних першоджерелах митець знаходить те, що співзвучне його власним духовним пошукам.

dsc_9892 dsc_9856

Загалом, персонажі Олександра Антонюка, зберігши історичний та культурний підтекст, стають героями світу гротескного, але без перебільшень, по-дитячому щирого, але не наївного. «У роботи я закладаю власне світобачення та емоційне сприйняття. Знання подій минулого допомагає зрозуміти теперішнє – говорить художник, – все повторюється, і люди не змінюються. Світ – безкінечна боротьба Добра та Зла, Світла та Пітьми. Ті, хто зверху – опиняються внизу, ті, хто внизу – підіймаються, все циклічно».

dsc_9909 dsc_9983

dsc_9793 dsc_9952

dsc_9946 dsc_9932

dsc_9792 dsc_9994

Період проведення виставки: 13 Жовтня 2016 р. — 31 Жовтня 2016 р.

Хмельницький обласний художній музей

Адреса: вул. Проскурівська 47, м. Хмельницький