Олег Ясенєв. Малярство -Музей українського живопису

Олег Ясенєв. Малярство

Источник: http://avsart.com.ua/
Галерея «АВС-арт» (Київ) до 8 квітня запрошує на персональну виставку ОЛЕГ ЯСЕНЄВ «НЕСЕ РІКА…» / Живопис.

«Несе ріка…» – нова живописна серія відомого київського художника Олега Ясенєва. Як зазначає автор, імпульсом до створення робіт стала випадково знайдена стара чорно-біла фотографія, на якій зафіксована водна гладінь, ледь помережана тремом хвиль. Саме вона кристалізувала в мистецьку форму візії-спогади, глибоко закорінені у свідомості. Наскрізно присутній фотофрагмент формує архітектоніку полотен, що в них майстер прагне поділитися з глядачем сокровенним памятним образом небесної води, котра підхоплює й несе крізь час.

Випадковий кадр вловив те світле й чисте, що відродило течію спогадів дитинства: шелест трави, старий човен, плюскіт течії, смарагдові береги, мокрі сліди на золотому піску. І – казкова тиша, що веде до глибин незабутнього справжнього, у всесвіт гармонії й спокою душі.

Олег Ясенєв у живописі незмінно сповідує філософію вишуканої простоти, за котрою відкривається глибина мистецької думки й чуттєва наповненість. Аморфність трактування форми дає можливість увиразнити зміст. Акварельна легкість письма перегукується з внутрішнім голосом свободи кольору. М’якість прозорих і світлих тонів врівноважується із силою темних та насичених, підкреслюючи емоційні нюанси. Прості предмети закликають бути собою, відкинути зайві відтінки, які відволікають від чистоти сутності.

1

2

3

Через малярські чуттєві рухи художник наче проявлює перед глядачем ефемерний, але такий потужний образ течії самого людського буття. І тільки глибина дає відповідь на питання, де закінчується ріка земна й де починається ріка небесна.

«Степові хвилі, хвилі неосяжного неба – Ріка, яка несе повільно свої води життя, омиваючи прохолодою таємні острови-гаї та хвилясті береги. Береги – спомини твого дитинства.

Теплий степовий вітер торкається твоєї душі. Ріка несе…»

Олег Ясенєв

5

Олег Ясенєв. «На далеких берегах», 2017. Полотно, олія, друк. «Таємні береги», 2017. Полотно, олія, друк

Весна

Олег Ясенєв. «Весна». 2017. Полотно, олія

Про автора

Олег Ясенєв народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980-1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984-1992). Закінчив аспірантуру НАОМА. Із 1996 р. – викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

IMG_6947

Член НСХУ (1997). Заслужений художник України (2007). Роботи знаходяться в колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, Китаю та США.

Плине-час

Олег Ясенєв. «Плине час», 2017. Полотно, олія.

Чарывний-гай

Олег Ясенєв. «Чарівний гай». 2017. Полотно, олія, друк.

IMG_6944

Олег Ясенєв.  «Досвітнє», 2017. Полотно, олія.

4

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка працює 21 березня – 8 квітня 2017 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.