Обласна весняна художня виставка «Червоне…» -Музей українського живопису

Обласна весняна художня виставка «Червоне…»

Источник: http://vk.com/id177206621
У Черкаському обласному художньому музеї відкрилася Обласна весняна художні виставка «Червоне…».

Назва «Червоне» – концептуальна. Це друга за кольоровим визначенням мистецька подія, коли основним тематичний і змістовним критерієм відбору визначено домінантну колірність (із започаткованого у 2015 році циклу виставок «Кольори»).

Перша виставка мала назву «Травнева гризайль»: роботи, представлені в музеї, були в сірій холодній та теплій гамі з додаванням колірних акцентів. Учасники виставки – черкаські мисткині, що працюють в різних видах мистецтва: живопис, графіка, текстиль, кераміка, фотографія. СІРА виставка мала величезний успіх серед громади, що став мотивацією для подальших колірні експериментів. За ідею Олександри Василівни Теліженко, наступним кольором став червоний. А також було прийняте рішення не обмежувати участь у виставці за тендерним чинником. І вже червоний колір у творчості черкаських художників глядач побачить і жіночим, і чоловічим.

1

2

6

Червоний – яскравий і теплий колір, він входить у список основних кольорів. Позитивні характеристики червоного кольору: лідерство, завзятість, боротьба за свої права, творення, динамічність, наполегливість. Червоний – один з головних кольорів в нашому житті, це колір крові, стиглих плодів, призначених для вживання, він символізує здоров’я та енергію. Значення червоного кольору з давніх часів пов’язане з пристрастю, чуттєвістю, любов’ю, збудженням.
Організатори виставки сподіваються, що роботи в червоній гамі, представлені на виставці «Червоне…», будуть здатні привести до ладу емоції громади, гармонізувати почуття, адже «Червоне, то – любов…»

3

4

5

Куратором виставки виступила художник-дизайнер Лариса Шейх.

Співкуратори: Заслужений художник України, професор Віктор Афонін та Комунальна установа Черкаської обласної ради Черкаський обласний художній музей.

Адреса музею: Черкаси, вул.Хрещатик, 259