Нікіта Власов. «Лакуна». -Музей українського живопису
Понеділок -вівторок – ВИХІДНИЙ

Нікіта Власов. «Лакуна».

Источник: http://www.gs-art.com/
У Києві пройшла унікальна виставка графіки. Художник Нікіта Власов представив проект «Лакуна».

Понад 15 робіт китайською тушшю, створених майстром упродовж 2019 року були доступні публіці в аукціонному домі «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4).

«Лакуна» – експериментальний художній проект, візуальність якого існує на межі філософських засад класичної японської каліграфії, живопису «сумі-е» та прийомів автоматичного письма сюрреалістів. Проект об’єднує три теми: птахи, люди та літаки, виконаних чорною китайською тушшю на білому папері у великому, майже живописному, масштабі.

«Можливо, все це траплялось зі мною, чи навіть трапляється з усіма. Без семантичної конкретики, образність проекту «Лакуна» здатна розкрити свою глибину лише під уважним поглядом вільної людини», – коментує серію Нікіта Власов.

Процес трансформації ідеї у мистецький образ триває всього кілька хвилин. Миттєвість самого художнього акту є для художника необхідною умовою істинності зображуваного. Динамічність і завершеність кожної роботи ілюструє можливість артикуляції наративних та світоглядних лакун, які виникають на зламі чуттєвості і неможливості її вербального вираження. Це саме та універсальна тема, яка по-новому актуалізується у цьому художньому проекті.

Про автора: Нікіта Власов закінчив Придніпровську Державну Академію Будівництва та Архітектури. З початку 90-х працював в області графічного і предметного дизайну, анімації та ілюстрації. З 2013 року пише китайської тушшю, пройшовши шлях від книжкової ілюстрації до масштабних графічних робіт величезних форматів. У своїй творчості фокусується на тонких зрізах реальності, приділяючи особливу увагу філософії і техніці малюнка китайською тушшю. Адепт дизайн-мислення і мінімалізму. Учасник більш ніж 15-ти виставок і проектів в Україні та за її межами.