НХМУ: Полювання на овець чи на музей? -Музей українського живопису

НХМУ: Полювання на овець чи на музей?

Источник: wwwnamu.kiev.ua

У ніч з 16 на 17 липня 2015 року з території Національного художнього музею України  було викрадено мистецький об'єкт, створений художниками під час мистецького марафону "Вівці. Свобода!"

У ніч з 16 на 17 липня 2015 року з території Національного художнього музею України зник черговий об’єкт. 16 липня о 19 годині художня інсталяція у вигляді овечої отари ще була на своєму місці, 17 липня о 9 годині огорожа музею була порожньою. Музей був змушений звернутись із відповідною заявою до міліції.

Мистецький об’єкт створено 5 липня під час художньої акції «Вівці. Свобода!», ініційованої київськими художниками та НХМУ на підтримку виставки художника Якова Гніздовського. Результатом рисування відомих художників – графіків та ілюстраторів, дітей, дорослих відвідувачів стала інсталяція з 34 унікальних овець. Мистецький об’єкт був прийнятий на тимчасове збереження, і 9 липня графічну «отару» прикріпили до музейної огорожі, де вона й перебувала до моменту зникнення.

Є всі підстави вважати, що мистецький об'єкт "Вівці. Свобода!" вкрадено. З яких мотивів – шкідництво чи фанатична любов до мистецтва – належить з’ясувати. За останні два місяці це другий об’єкт на паркані, який втрачає музей. Першим стала музейна вивіска з повідомленням про назву виставки та її дати. Ця вивіска була ліквідована КП «Київреклама» на замовлення Департаменту містобудування та архітектури КМДА – як об’єкт зовнішньої реклами. Спроби НХМУ вести діалог із КМДА та «Київрекламою» конструктивного результату не дали.

Звертаємось до суспільства із проханням: якщо вам відомі подробиці зникнення отари або інші деталі, що допоможуть розібратися – просимо повідомити Національний художній музей України або районне управління міліції Печерського району.

Національний художній музей України
National Art Museum of Ukraine
Адреса: вул. М. Грушевського, 6, Київ, 01001
Тел. для довідок 278 7454, 278 1357; факс 278 1357;
е-mail: pr@namu.kiev.ua Олена Гончарук (067 778 9219)