«НЕЗРИМЕ КОРІННЯ» -Музей українського живопису

«НЕЗРИМЕ КОРІННЯ»

13 березня у просторі постійної експозиції Музею української діаспори в Києві відкрилася персональна виставка вишиваного живопису Анжеліки Рудницької "Незриме коріння".

13 березня в Музеї української діаспори відбулося святкування Колодія (Масниці). У рамках цього дійства відкрилася виставка вишиваного живопису Анжеліки Рудницької в просторі постійної експозиції музею та було презентовано кліп співачки на пісню «Вірю». Відкриття виставки супроводжувалося піснями студентів Центру фольклору та етнографії КНУ ім. Тараса Шевченка.

Всього проект включатиме 50 робіт Рудницької. До виставки увійшли вибрані роботи художниці з різних циклів, створені протягом останніх десяти років. Це вишиті картини із циклів «Праліс», «Радуйся», «Незриме коріння», які об’єднує тема життєдайного дерева. Окрім того будуть представлені гобелени та подушки із зображеннями робіт Анжеліки.

Дерево, що дає життя, — образ, глибоко вкорінений в народному мистецтві. Життєдайне дерево пов’язує минуле, сучасне та майбутнє, поєднує дух і матерію. Його «незриме коріння» тягнеться вглиб землі та уособлює традицію, зв’язок із попередніми поколіннями, а гілки та квіти, що проростають навесні, символізують продовження роду та початок нового молодого життя.

Дерево – улюблений образ художниці, до якого вона найчастіше звертається в своїй творчості. Вони символічні й енергетично потужні. Їх сила проступає у інтенсивному кольорі, графічності ліній та навіть у ніжності. Дерева схожі на великі фантастичні квіти чи сліпучо-яскравих птахів з гілками-крильми. Вони проростають у великодні писанки та «зміцнюють» колесо вічності, гойдаються на далекому місяці чи мирно цвітуть. Дерева Анжеліки Рудницької зіткані з яскравих, сонячних кольорів та завжди уквітчані. Навіть крони в них не темні, а червоні, жовті чи зелені, радісні й вібруючі.

1

2

7

Роботи художниці наповнені архаїчними символами, у них можна віднайти відголоски Трипільської доби і Київської Русі, елементи стародавніх народних рушників та писанок, при цьому вони авторські й неповторні. Анжеліка називає свої роботи «українським всесвітом» — глибоким, яскравим та безмежним. Разом із тим вони мультиетнічні, що не раз відзначали на закордонних виставках художниці іноземні мистецтвознавці. Експоновані в 7 залах постійної експозиції Музею української діаспори, вони символізують ще й «незриме коріння» та щедрі пагони, які пустили українці по всьому світу.

3

4

Коротка довідка: Анжеліка Рудницька — співачка, телеведуча, художниця, науковець, громадський діяч, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А», заслужена артистка України. З 2004 року почала працювати як художниця в жанрі вишиваного живопису, який поєднує народні традиції та самобутню модерну техніку. Створила близько 150 полотен. Видала художній альбом-каталог «Український всесвіт». За 12 років відбулося понад 100 персональних виставок Рудницької не лише в Україні, а й закордоном. 2010 року Анжеліка Рудницька представляла Україну на Міжнародному фестивалі культури і мистецтв у Кореї, де її нагородили званням «WORLD MASTERS» (Світовий майстер) за художні роботи. Член Національної Спілки художників України.

5

6

8

афиша

Термін дії виставки: 13 березня – 15 травня.

Адреса: Київ, вул. Московська, 40-Б. Музей української діаспори

Понеділок: вихідний;