NEW PERSPECTIVES -Музей українського живопису

NEW PERSPECTIVES

Источник: http://voloshyngallery.com/
Voloshyn Gallery представляє проект New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine, – це виставка восьми провідних українських художників.

Виставка вже була успішно продемонстрована у Нью-Йорку, США, а тепер її може побачити і київська публіка. У проекті взяли участь: Микола Маценко, Олег Тістол, Артем Волокітін, Тетяна Маліновська, Михайло Деяк, Анна Валієва, Степан Рябченко та Роман Мінін. Ініціатори та куратори проекту Максим і Юлія Волошини та Волтер Гойдиш.

Метою виставки у США було представити сучасне українське мистецтво як унікальний феномен. У даному проекті художники пропонують глядачам дослідити власні перспективи, ризикнути заглянути в майбутнє, за горизонт подій. Виставка порушує питання глибокого емоційного і духовного виміру сучасної людини, перед якою, як і сотні років тому, стоять все ті ж проблеми вибору, і в той же час, відкриваються нові можливості.

Отже перед вами вісім абсолютно різних індивідуальностей та світоглядів!

1

2

3

Майстер неофольку Микола Маценко висловлює свої ідеї за допомогою символічних «гербів». Художник займається формуванням нового національного міфу. Його роботи одночасно нагадують поп-арт і старовинний фольклорний орнамент. Серед інших творів на виставці він представить роботи з зображенням колорадських жуків – символічний натяк на окупацію Криму та політичний конфлікт в Україні.

Твори Анни Валієвої дозволяють отримати новий досвід сприйняття текстур і побачити, як образи набувають нового змісту в контексті нестандартного матеріалу, наприклад, синтепону. Анна – молода і успішна українська художниця, у 2016 році стала лауреатом премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді в розвитку столиці України міста-героя Києва. Також приймала участь у виставці Scope Miami Beach 2016 на стенді Voloshyn Gallery у Маямі, США.

Михайло Деяк представляє молоде покоління сучасних українських художників. Він працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами, працюючи зі склом та металом, а також досконало володіє усіма техніками живопису. У проекті Михайло представить живописні полотна із серії «Klitschko Brothers Emotions», яка була вперше представлена у 2014 році на Art Kyiv Contemporary. У цих роботах Михайло звертається до історії чемпіона, до його внутрішніх переживань, втілює енергію, яка наповнює боксера перед боєм. У проекті представлена також ще одна робота з серії Stools.

Артем Волокітін – перший лауреат премії Pinchuk Art Prize. Представлений цикл «Салюти» присвячений руйнуванню і творенню. Художник спостерігає за руйнуванням краси та незворотності її згасання. Він створює зображення жахливих фізичних явищ, перед якими людина усвідомлює свою смертність. З одного боку, автора заворожує фізика процесу, яку він розкриває як живописець. З іншого боку, зображення вибухів – це своєрідне проживання повсякденної реальності, яку переповнює агресія. Максимально спрощений, графічний фон його робіт нагадує техніку гравюри.

Тетяна Маліновська у серії робіт Easygame в образі тістечок втілила саму легкість, невагоме інфантильне бажання родом з дитинства, в одній роботі цього циклу з’являється образ Вавилонської вежі, що символізує прагнення людей які об’єдналися на шляху до вершини. У роботі Triumph повітря пронизує весь образ, який складається з різних змішаних субстанцій. У творах з циклу «Серцевина» втілений вир, у глибині якого з’єдналися еротика, інтрига і чарівний калейдоскоп, схожий на казковий сон.

Степан Рябченко передає дух часу: еру інформаційних технологій, віртуальної реальності, цифрових образів. У своїх сміливих і яскравих проектах художник «грає» з простором, трансформує його, проектує нове абстрактне середовище. У проекті представлені серії робіт «Віруси» і «Електронні зефіри», в яких художник звертається до актуальної теми нашого століття, а саме віртуальної реальності та її впливу на життя людини. У серії «Електронні зефіри» художник трансформує давньогрецьку міфологію в міфологію віртуальну, створюючи портрети віртуальних вітрів.

Олег Тістол один з найвідоміших українських художників, яскравий послідовник української нової хвилі, представить роботи із серії «Ю. Б. К», над якою він працював більше 9 років. У цій серії він звертається до теми стереотипів і культурних символів. Так зображена ним пальма з набережної Ялти уособлює образ втраченого раю, місця відпочинку, яким для всіх українців був Крим. В той же час, пальма – це і образ рукотворності, підміни і штучності.

Роман Мінін – відомий, в першу чергу, як автор робіт на шахтарську тему. Йому вдалося створити не просто надзвичайно масштабний цикл, а й своєрідну антологію шахтарського життя. Образ шахтаря є для Мініна символом, сенс якого має різний діапазон метафоричних тлумачень: від християнського подвигу смиренності до пошуку інформації в світі інформації. Також шахтар Мініна претендує на роль, як висловлюється сам автор, «антропоморфного архетипу». У той же час роботи художника носять гостросоціальний характер, будучи наочною ілюстрацією експлуатації людини у капіталістичній ринковій системі.

4

5

Характерною особливістю експозиції є те, що кожен з майстрів працює у своїй, цілком впізнаваній манері, піднімаючи у своїх роботах теми національної ідентифікації, руйнування і відродження, а також пошуку себе. New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine – це пошук нових сміливих можливостей розвитку українського мистецтва на основі національних цінностей.

6

7

8

Voloshyn Gallery: м. Київ, Україна вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір)