«Ненажерлива». Ніна Мурашкіна -Музей українського живопису

«Ненажерлива». Ніна Мурашкіна

Источник: yagallery.com.ua

«Ненажерлива» – перша експозиція Ніни Мурашкіної у дніпропетровському арт-центрі Я Галерея (вул. Гусенка, 17). Її відкриття відбулося 18 червня за участі авторки.

У «Ненажерливій» Ніна Мурашкіна візуалізує досвід сприйняття інтимної сфери, надихаючись творчістю сучасниць – Луїзи Буржуа та Аннет Месаже. Вибудовуючи тісний зв'язок між об'єктами, живописом та колажами, авторка доповнює експозицію власними мемуарними текстами, які ще більш ущільнюють та насичують простір «Ненажерливої».

Ніна Мурашкіна. «Дощ із чорних овалів» (фрагмент), 2015, полотно, акрил, картон, туш, пір’я страуса й півня, часові механізми.

За словами Ніни Мурашкіної, у проекті «все починається з Лялечки» ¬– гротескного інсталяційного автопортрету у вигляді сороканіжки, що переходить у ще один автобіографічний об'єкт – «Ненажерливу». Контрапунктом до представлених інсталяцій виступають алегоричні живописні роботи та серія колажів «Дощ із Чорних Овалів».

Ніна Мурашкіна. «Лялечка» (фрагмент), 2015, металевий каркас, пап’є-маше, тканини, ляльки, штучні перлини, шкірка лисиці

«Подібний діалог між живописною площинністю та об'ємністю свідчить про бажання художниці промасувати тіло власних сновидінь та відчути їх м'язистість наяву. Працюючи з нейлоном та капроном, пір'ям та образами з дитинства у вигляді ляльок, художниця віднаходить свою особистісну приналежність до їх численних фактур, крізь які оголюється уся суть повнокровної жіночності та ненаситності», – розповідає про проект Катерина Носко.

Ніна Мурашкіна. «Ненажерлива»

Ніна Мурашкіна народилася 1985 року в Донецьку, живе та працює поблизу Києва. У 2005 році закінчила Донецьке художнє училище (кафедра графічного дизайну), а 2009 року – Харківську Академію дизайну та мистецтв (монументальний живопис, майстерня В. М. Гонтаріва). У 2011 році навчалася в Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури (спеціальність «художник-постановник театру і кіно»). У 2012 році виграла грант «Gaude Polonia» (Краків, Польща) і реалізувала живописний проект під назвою «Блакитні Очі» в стінах Краківської Художній Академії ім. Яна Матейки. Головна тема-дослідження у творчості художниці – це психологія сексуальності, особисте драматичне, зведене в культ.

Ніна Мурашкіна. «Радість», 2015, полотно, олія

«Ненажерлива» Ніни Мурашкіної експонуватиметься в дніпропетровській Я Галерея до 31 липня.

Арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську: вул.Гусенка,17