Настрій міста-Музей українського живопису

«Народження Світу» від Подлевського

Источник: http://triptych-art.com
Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку живопису Володимира Подлевського «Народження Світу».

В експозиції представлені живописні роботи, написані упродовж останнього року. Після подорожей до Індії художник створив серію картин, що стала початком нового проекту «Сім храмів».

У міфах древніх народів спочатку був океан, з якого постав світ. Так думали в Шумері, Стародавньому Єгипті, Індії. В індійських міфах спочатку утворився океан. З океану постав вогонь і від його тепла зародилося яйце, що довго плавало в океані, доки не виник прабатько Брахма. Він розбив яйце навпіл і з однієї половини утворив землю, з другої – небо, а між ними вдихнув повітря. І цей деміургічний акт досі надихає митців.

Мінімальними кольорами автор відтворює універсум, повторюючи давню традицію художнього осмислення початку світу. Через індійські монохромні образи народжується нова золота доба, що ніколи не зникала. І знову здіймаються дивовижні храми, скульптури і рельєфи. Чи не є це шлях до пізнання самого себе? Тож знову з туману віків з’являються Паллави, що зводять великі столиці. Ці люди нагадували богів і своїм будівництвом храмів наближалися до них. Нарешті настає час збирати камені, щоб знову будувати нові храми – храми своєї душі.

1

2

3

Сила океану, з якого вийшло життя, і є історією народження Індії. Наповнені багатовіковою енергією храми завжди породжували бажання змінити себе. Саме це створило в душі художника нове світобачення навколишнього життя. Адже що врешті-решт є найдовшим шляхом у світі, як не шлях до себе? Тільки для цього варто підійматися на найвищі гори, шукати святі землі та все потрібне в собі, щоб змінитися і стати щасливим. Це і є та духовна сила, що пронизує художній світ Володимира Подлевського.

4

5

6

7

9

8

10

11

Фото – Юлія Наумова

Адреса: Київ, вул. Десятинна, 13.

Виставка триватиме 30.06–12.07.2016.