Надія Мартиненко. “Образ, характер, погляд”. -Музей українського живопису

Надія Мартиненко. “Образ, характер, погляд”.

Источник: www.artgreensofa.com
Успішна і відома чернігівська художниця представляє персональну виставку живопису у львівській галереї «Зелена канапа».

ЇЇ образи легкі для розуміння, написані з любов’ю, щедрі на чисті та ніжні кольори . Характер залишає відчуття глибинного національного коріння та жіночності змістовних акцентів. А погляд Надії фокусується на доброму та  світлому боці буття.

У народі кажуть – зустрічають по одежі а проводжають по розуму.

Коли ми дивимось на картину, спочатку бачимо форму – це як одяг.

Далі, роздивляючись уважніше і аналізуючи деталі вивчаємо характер сюжету, персонажу, його настрій, розкриваємо суть через свій глибинний досвід, через свою підсвідомість. Так створюється «Новий ОБРАЗ» через об’єднання бачення митця, пронизане напругою творіння,  культурою в якій виріс, світовою культурою та уважним поглядом глядача його емоційним сприйняттям.

Якщо  відбувся резонанс  цієї взаємодії – твориться Образ Нової сили, сили співтворчості людей.

Так свою творчість описує Надія Мартиненко.

Біографічна довідка:

Надія Мартиненко народилась 22 травня 1956 р. в с. Товстоліс на Чернігівщині.

1973-1975 рр. навчалась в ізостудії київського Жовтневого палацу (викладачі: М. Родін, Г. Гуляев і В. Забашта).

1975-1979 рр. навчалась у Кримському художньому училищі ім. М. Самокиша на живописно-педагогічному відділенні (викладач з фаху Л. Полякова).

З 2005 р. член Національної спілки художників України.

З 2001 р. приймає участь у всеукраїнських та обласних виставках. На своєму рахунку має 20 персональних виставок, в тому числі за кордоном.

Роботи знаходяться в музеях м. Чернігова, м. Чернівці та м. Одеса,  а також у приватних колекціях Франції, Німеччини, Голандії, Чехії, США, Канади, Бразилії, Кореї, Ізраілю, Росії, України.  Живе і працює у м. Чернігові.

Виставка працюватиме 5 – 24 квітня 2016.

Галерея «Зелена канапа»: Львів, вул. Вірменська, 7

Фото зі сторінки галереї у Фейсбуці. Автор фото – Євген Кравс