«Музейна колекція» Анатолія Криволапа -Музей українського живопису

«Музейна колекція» Анатолія Криволапа

Найуспішніший український художник Анатолій Криволап відкрив у Cultprostir Hub, що розташований у Музеї Історії Києва, велику виставку живопису.

На виставці представлено понад 60 робіт, серед них ті, що зберігаються у приватних колекціях, та зовсім нові картини Криволапа. Однією з подій великої виставки стала презентація Премії Анатолія Криволапа, яку художник засновує для підтримки талановитої молоді.

«Мистецтво, починаючи з епохи Відродження, завжди базувалося на співпраці між художниками і колекціонерами. Якби не було б тих людей, які колекціонували роботи, то більшість художників, які стали знаменитими, не мали б змогу працювати, бо для цього потрібні кошти. В епоху Відродження кожна багата людина мала колекцію, бо це було престижно, і так воно існує і до цих пір. Виставка «Музейна колекція» є в певній мірі подякою колекціонерам і намаганням об’єднати їх між собою. Вони можуть бачити колекції одне одного, представити їх широкій аудиторії, а в перспективі мати музей приватних колекцій. Цього року я вирішив заснувати премію для студентів художніх ВНЗ. Її мета – підтримка високого рівня майстерності. Премія даватиме можливість поїхати в художні столиці, подивитися музеї, що є дуже корисним для академічного навчання», — розповів Анатолій Криволап.

До складу журі премії входять художник Анатолій Криволап, Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, галерист і засновник інтернет-платформи Cultprostir Юрій Комельков, керівник Західного наукового центру Національної академії мистецтв України Андрій Бокотей, мистецтвознавець Олеся Авраменко та проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук.

1

2

3

«Нині, коли наше суспільство потребує докорінного переосмислення у ставленні до культури та мистецтва, подібні масштабні загальнодержавні проекти досить актуальні. Премія Анатолія Криволапа дає можливість порівняти творчі пріоритети молодих живописців, графіків, скульпторів та дизайнерів, оцінити їхні здобутки та зрозуміти загальні тенденції, характерні для сьогодення. Студенти вищих художніх навчальні закладів України матимуть змогу продемонструвати власні самостійні творчі роботи та представити їх у кількох номінаціях. Переконаний, що дана мистецька акція стане важливою подією у культурному житті України», — каже Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін.

4

IMG_7412

Виставка живопису Анатолія Криволапа триватиме з 19 березня по 19 травня. Її організаторами виступили Cultprostir Hub, галерея «Триптих», інтернет-платформа Cultprostir та Музей Історії Києва. Куратор проекту Олексій Криволап.

Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. З 2010 по 2015 рік на вітчизняних та міжнародних аукціонах було придбано 18 картин його авторства на суму $ 771 180.

5

IMG_7421

Костенко-и-др

Перший заст.генерального директора Музею історії Києва Т. Костенко,  скульптор О. Пінчук, художник В. Подлевський