У трьох залах другого поверху репрезентовано збірку скульптури з фондів Київського національного музею російського мистецтва. Зазначена експозиція – початок великого проекту щодо створення у філії КНМРМ «Мистецький центр «Шоколадний будинок» постійно діючої експозиції скульптурних робіт і творів декоративно-прикладного мистецтва.
Глядачі зможуть ознайомитися з народженням нової пластичної мови у період 1975 – 1985 років, коли мистецтво поступово позбавлялося ідеологічного пресингу, втрачало гіпертрофовано піднесений героїчний пафос, домінуючу морально-виховну функцію.
У майстернях і на виставках почали з’являтися оригінальні, пластично виразні твори, які несли філософське навантаження, були сповнені алегорій і символів, передавали почуття і настрої, відбиваючи прагнення художників до розкриття місця людини у складному і багатовимірному світі.
Юрій Вакуленко, директор Київського національного музею російського мистецтва
У залах представлено роботи митців трьох поколінь: найстаріших київських скульпторів – творця ідеальних жіночих «ню» Ю.Укадер і відомого майстра вітчизняної анімалістки Ю.Рубана, послідовників «шістдесятників» – М.Грицюка, Ю.Синькевича, О.Косткевича, представників покоління, яке розпочало працювати на початку 1970-х років – Є. Прокопова, В.Шишова, В.Протаса, Л.Черешкевич, М.Цвєткова, О.Редька, Л.Козлова. Експоновано також роботи російського митця О.Комова, литовського художника Р.Даугінтіса, вірменського скульптора А.Ішханяна.
Михайло Грицюк. «Феофан Грек». 1969-1972. Оргскло, металізація
Євген Прокопов. «Сучасниця». 1982
Скульптор Андрій Липовка
Прагнучи відтворити дух часу, у якому навчалися і працювали художники, показати нові віяння, які пронизували мистецьке середовище, експозицію доповнено рисунками студентів Київського державного художнього інституту, які люб’язно надала для нашої виставки Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури.
Скульптор Галина Веріщинська (ліворуч) і скульптор Ігор Романовський
Юрій Рубан. «Білий ведмідь». 2004. Бронза
Сьогодні, через брак виставкових площ більшість музеїв не мають можливості репрезентувати у своїй постійній експозиції творчість митців згаданого періоду. Тому невелика за об’ємом збірка стане винятковим явищем у музейній царині, яке дозволить відкрити глядачам культурний пласт минулих років, перейнятися духовною зрілістю і високою майстерністю їх авторів.
Сюжети декору буфету виконано за мотивами гравюр Г.Доре до «Старого Заповіту»
Михайло Цвєтков. «Солістка Київського театру опери і балету ім. Т.Г.Шевченка А.Кондя». 1981. Бронза
Олексій Редько. «Гриша», 1979. Бронза
Олег Косткевич. «Хокей». Бронза
Луїза Черешкевич. «Бесіда» (триптих). Бронза
Скульптор Ігор Романовський та Юлія Наумова
Фото – Юлія Наумова
Адреса: м. Київ, вул. Шовковична, 17/2
Розклад роботи: від 10.00 до 17.45
Вихідні дні: Понеділок, Четвер