Музей скульптури у Шоколадному Будиночку -Музей українського живопису

Музей скульптури у Шоколадному Будиночку

Источник: http://prostir.museum
Київський національний музей російського мистецтва та Мистецький центр «Шоколадний будинок» презентували виставковий проект «Музей скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва».

У трьох залах другого поверху репрезентовано збірку скульптури з фондів Київського національного музею російського мистецтва. Зазначена експозиція – початок великого проекту щодо створення у філії КНМРМ «Мистецький центр «Шоколадний будинок» постійно діючої експозиції скульптурних робіт і творів декоративно-прикладного мистецтва.

Глядачі зможуть ознайомитися з народженням нової пластичної мови у період 1975 – 1985 років, коли  мистецтво поступово позбавлялося ідеологічного пресингу, втрачало гіпертрофовано піднесений героїчний пафос, домінуючу морально-виховну функцію.

У майстернях і на виставках почали з’являтися оригінальні, пластично виразні твори, які несли філософське навантаження, були сповнені алегорій і символів, передавали почуття і настрої, відбиваючи прагнення художників до розкриття місця людини у складному і багатовимірному світі.

Вакуленко

Юрій Вакуленко, директор Київського національного музею російського мистецтва

У залах представлено роботи митців трьох поколінь: найстаріших київських скульпторів – творця ідеальних жіночих «ню» Ю.Укадер і відомого майстра вітчизняної анімалістки Ю.Рубана, послідовників «шістдесятників» – М.Грицюка, Ю.Синькевича, О.Косткевича, представників покоління, яке розпочало працювати на початку 1970-х років – Є. Прокопова, В.Шишова, В.Протаса, Л.Черешкевич, М.Цвєткова, О.Редька, Л.Козлова. Експоновано також роботи російського митця О.Комова, литовського художника Р.Даугінтіса, вірменського скульптора А.Ішханяна.

Феофан-Грек

Михайло Грицюк. «Феофан Грек». 1969-1972. Оргскло, металізація

Сучасниця

Євген Прокопов. «Сучасниця». 1982

Липовка

Скульптор Андрій Липовка

Прагнучи відтворити дух часу, у якому навчалися і працювали художники, показати нові віяння, які пронизували мистецьке середовище, експозицію доповнено рисунками студентів Київського державного художнього інституту, які люб’язно надала для нашої виставки Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури.

Скульптор Галина Веріщинська (ліворуч) і скульптор Ігор  Романовський

Рубан

Юрій Рубан. «Білий ведмідь». 2004. Бронза

Сьогодні, через брак виставкових площ більшість музеїв не мають можливості репрезентувати у своїй постійній експозиції творчість митців згаданого періоду.  Тому невелика за об’ємом збірка стане винятковим явищем у музейній царині, яке дозволить відкрити глядачам культурний пласт минулих років, перейнятися духовною зрілістю і високою майстерністю їх авторів.

Буфет

Сюжети декору буфету виконано за мотивами гравюр Г.Доре до «Старого Заповіту»

Цветков

Михайло Цвєтков. «Солістка Київського театру опери і балету ім. Т.Г.Шевченка А.Кондя». 1981. Бронза