Монік Роллінз "Urban Jungle" -Музей українського живопису

Монік Роллінз «Urban Jungle»

З 12 квітня в Національному музеї Тараса Шевченка буде проходити виставка американської художниці українського походження Монік Роллінз "Urban Jungle".

Це її перша  ретроспективна експозиція. Українське коріння Роллінз завжди було джерелом її особливої гордості, тому презентація робіт у Національному музеї Тараса Шевченка — данина Батьківщині її предків, які емігрували до Сполучених Штатів у 19 столітті. На виставці будуть представлені ранні рисунки, картини, колажі та твори, виконані нещодавно, із серій «Пекінська пам’ять», «Ностальгія: живопис».

Монік народилась в українсько-американській родині у Вілмінгтоні, Делавер, у 1980 році. Навчалася в одному з найпрестижніших університетів Америки в місті Серакьюз. У  2002 році отримала ступінь бакалавра мистецтв, а у 2006 – ступінь магістра в інституті Пратта, провідному учбовому закладі в сфері мистецтва, дизайну та архітектури США. За фахом Монік Роллінз — історик мистецтва, її тема — мистецтво Венеціанського Ренесансу, що мало природній  вплив на її творчість. Власний художній стиль Монік формувався також під враженням від творчості художників-експресіоністів та бурхливого життя в Нью-Йорку. Вона використовує різні художні прийоми: пастозні мазки, гру кольорів, світло-тіньові ефекти для передачі думок про навколишній світ. Авторські експресія та яскрава палітра сформувались під впливом творів картин художників доби Ренесансу, якими вона надихалась. Зараз художниця живе та працює між двома континентами – Європою та Америкою, між двома країнами — Італією та США, між двома містами — Флоренцією та Нью-Йорком.

1

2

20160411_194251

Навесні 2015 року Монік Роллінз була запрошена до Китаю, в Пекін, до Міжнародної художньої спілки, заснованою Суй Ксювеном. Там вона провела два місяці, впродовж яких перейнялась сучасним  міським життям Пекіну. Результатом стали яскраві картини-колажі, які були представлені влітку та восени 2015 року на виставці у Американському центрі в Пекіні (виставковий простір Посольства Сполучених Штатів у Пекіні) під назвою «Пекінська пам’ять», «Ностальгія: живопис». На базі спілки відбулась дискусія з Монік, Ксювеном та трьома кураторами, результатом якої стало видання каталогу виставки та лекторій. Ця унікальна подія дала можливість Монік дослідити та синтезувати різні культури та історичні події, свідком яких вона була, що вилилось у створення її унікального інтернаціонального стилю. Метод роботи Роллінз ґрунтується на глобалістичному підході до мистецтва сьогодні.

Вечирка

«Вечірка». Полотно, акрил

Фантазия

«Фантазія», 2012. Полотно, олія

Наукова презентація виставки в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться в рамках її експонування у Києві за участі Монік Роллінз, Аіди Елторі директора Finding Progect Association, Маргарет Уінслоу куратора проектів сучасного мистецтва Делаверського художнього музею, Марко Сассоне директора галереї Metroquadro, проф. Тіань Цао заст. директора музею Qinghai Museum of Art, Ахелліаса Кентоніса багатопрофильного митця, Романа Хасюка координатора програм Art Institute of Philadelphia.

Твори Монік також були представлені на виставці AtrMiamyContest 2015. У 2016 запланована виставка у галереї ArtCentral у ГонКонгу.

За-мистом

«За містом», 2015. Полотно, акрил

3

У рамках науково-просвітницької програми виставки відбудуться АРТ-ДЕБАТИ на тему «Абстрактне мистецтво: критичний погляд у майбутнє» (автор та ведуча – доктор філософських наук Світлана Стоян) за участі Монік Роллінз, Аіди Елторі, Маргарет Уінслоу та провідних фахівців філософсько-культурологічної сфери, мистецтвознавців, арт-критиків, а також студентської молоді.

Фото – Юлія Наумова

Виставка триватиме до 24 квітня 2016 року. Вхід — за вхідним квитком до музею.

Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:

щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

вихідний день – понеділок