«Мистецька Мапа Україна. Київ» -Музей українського живопису

«Мистецька Мапа Україна. Київ»

У київському Музеї сучасного мистецтва України проходить другий етап виставки «Мистецька Мапа Україна. Київ. Три сторінки з колекції».

В рамках проекту «Мистецька мапа України» музей вже представляв митців Одеси, Львова, Криму, Харкова, Закарпаття. Київську художню школу презентують цілих три виставки, що йдуть одна за одною. Для цього з фондів музею були відібрані 350 робіт понад 200 художників.

Хронологічно проект охоплює 80 років і представляє розвиток живопису, графіки й скульптури у динамиці та різномаїтті напрямів: від реалізму до постімпресіонізму, від неокласицизму до сюрреалізму.

Відомі і гучні у світі імена представників сучасного українського мистецтва, класики і поруч з ними —  молоді талановиті зірки – усі три експозиції охоплюватиме роботи широкого кола художників, які отримали академічну освіту у Києві, або жили і творили у столиці. Серед них: Іван Кавалерідзе, Федір Тетянич, Матвій Вайсберг, Олександр Животков, Іван Марчук, Віктор Рижих, Анатолій Криволап, Олександр Дубовик, Владислав і Максим Мамсікови, Сергій Григор’єв, Тіберій Сільваші, Василій Цаголов, Валерій Шкарупа, Олег Єржиковський та багато інших.

«Цінність виставки беззаперечна, це фактично вісімдесятирічна історія малярства Київщини. Її представники належать до різних поколінь, вони мали і мають різні ідейні позиції і світогляд, але в їхніх роботах зосереджений величезний культурний, історичний, особистий досвід, що розповідає про свою епоху і час через створені художні образи та емоції — натхнення, боль, перемога, радість, гідність, майбутнє», — Оксана Коваль, директор Музею.

Світлана Кондратенко. «Cherries», 2007

мацюк

Олександр Мацюк. «Ван Гог», 2004

петрова

Ольга Петрова. «Слива щедра», 2002

чебикин

Андрій Чебикін. «Автопортрет», 1998

тищенко-журавель

Дарія Тіщенко-Журавель. «Виноград», 2012

спиридонова

Валерія Спиридонова. «Автопортрет», 1986

максименко

Аліна Максименко. «На лимані», 2005

чичкан_автопортрет

Ілля Чичкан. «Автопортрет»

Другий етап виставки триватиме по 6 березня 2016 року.

Музей сучасного мистецтва України: вул.Фрунзе,41, м.Київ

Фото — Юлія Наумова