Мінін презентує «Шахтарський фольклор»-Музей українського живопису

Мінін презентує «Шахтарський фольклор»

У Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича, 102-104) Роман Мінін представив проект «Шахтарський фольклор».

Роман Мінін: «Задумуючи і реалізуючи проект “Шахтарський фольклор або про що мовчить Донбас”, я не ставив перед собою завдання виставити на посміховисько колекцію вульгарних шахтарських анекдотів або розповісти глядачеві про тяготи шахтарської праці в реалістичній манері письма, з впізнаваною деталізацією механізмів. Як би не хотів шахтар прийти на виставку і впізнати в купі намальованого металу ту чи іншу модель комбайна, ще раз посміятися над анекдотом, знайомим з дитинства, в моїх картинах він цього не побачить.

Замість цього я пропоную йому глибше подивитися на своє життя, серйозніше замислитися над своєю долею. Сподіваюся, що в моїх роботах він пізнає те справжнє почуття чи передчуття, той страх або незрозумілу силу, віру в Бога, яка і є основною темою моїх творів.

Герої моїх картин це люди, покликання, професія і доля яких бути шахтарем, їх робота алегорично нагадує про пошук істини як глибоко під землею, так і в глибині свого серця. Самі того не усвідомлюючи, вони добувають вічні цінності. Смирення – це один з головних подвигів героїв моїх картин. Це глибоко християнське почуття усвідомлення свого призначення, свого місця в цьому житті передається з покоління в покоління. Як би не тиснула на них земля, як би не обманювала корислива влада, скільки б не підбурювали їх на сутички один з одним – смирення утримує їх від страшного гріха. І дарма мудреці при владі вважають цю беззахисність своєю заслугою. Горілкою і телевізором не задушити правду».

10

doza

Роман Мінін. «Доза»

v_zapiy_chi_v_zabiy

«У запій чи в забій?»

Про виставку

Цей проект вже став культовим і виконав свою мистецьку місію, бо задовго до гарячої війни зафіксував стан певної частини допіру українського суспільства, дехто з якої тепер вперто не хоче ототожнювати себе з Україною. Чому? Через що? Завдяки чому? Відповідь на ці питання з холодним розумом дадуть наступні покоління, позбавившись часом істеричного емоційного фону. І картини Мініна будуть саме тими артефактами, за якими вони вивчатимуть семантику і проблематику нашої доби. Чому на це варто подивитися? Та хоча б тому що у такій кількості і якості вони будуть експонуватися востаннє. Відразу по завершенню частина картин поїде до іноземних галерей, інші – повернуться до майстерні художника, ще деякі – повернуться до приватних колекцій. Залишиться тільки пам’ять і спогади про цю виставку. За якими майбутні покоління будуть досліджувати наш час, бо картини Мініна – це не просто мистецтво, це вже історія!

Єлизавета Бєльська, куратор виставки.

12

11

13

Роман Мінін – один з найуспішніших українських художників, що працює в жанрі живопису, графіки, стріт-арту, фотографії, автор об’єктів та інсталяцій. Його роботи на шахтарську тематику давно відомі широкому загалу в Україні та за кордоном.

1981 – народився у м. Димитрів (нині Мирноград) Донецької обл.

1998 – 2002 – навчання у Харківському художньому училищі.

2002 – 2008 — навчання у Харківській державній академії дизайну та мистецтв (кафедра монументального живопису).

3 2009 – Член Національної спілки художників України. 2013 – номінант премії Pinchuk Art Center. 1996 – 2016 – учасник багатьох українських та міжнародних виставок і арт-ярмарок, серед останніх: Manifesta 11 (червень 2016, Цюрих, Швейцарія), ART16 (травень 2016, Лондон, Великобританія) та інші.Входить до топу найдорожчих українських художників, чиї роботи активно продаються на світових аукціонах, зокрема Phillips та Sotheby’s. В червні 2015 року робота Мініна «Генератор Донецького метро», була продана за суму що перевищує 11 тисяч доларів.
Виставка працюватиме  до 28 червня.

14

16