Марія Лассніг у «Захенті» -Музей українського живопису

Марія Лассніг у «Захенті»

Источник: https://zacheta.art.pl/
У Варшаві у славетному виставковому залі «Захента» до 15 жовтня триває виставка живопису знаної австрійської художниці Марії Лассніг.

Марія Лассніг вважається ключовою фігурою післявоєнного мистецтва. Вона народилася в 1919 році в Каппель-ам-Краппфельде (федеральна земля Карінтія, Австрія). У 1943 році, недовчившись, була змушена залишити віденську Академію витончених мистецтв, оскільки її роботи були зараховані до «дегенеративного мистецтва» (диплом академії вона одержала в 1945 році).

Після війни художниця їде в Париж, де знайомиться з відомими сюрреалістами Андре Бретоном, Полем Целаном та сама захоплюється сюрреалізмом. Повернувшись до Відня, Лассніг стає одним з основоположників напряму «информель» (підвид абстракціонізму) в Австрії, потім знімає короткометражні фільми в Нью-Йорку. З 1960-х років її виставки проходять у найважливіших музеях по всьому світу. З кінця 80-х Лассніг періодично нагороджують приватними і державними преміями, включаючи австрійський почесний знак «За науку і мистецтво» і премію Рубенса.

У численних інтерв’ю художниця називала свої твори «живописом тілесної свідомості», пояснюючи, що вона зображує не тіло як предмет, а сприйняття тіла.

«Голова», 1956

«Автопортрет-як-Арлекін»,-1960-61

«Автопортрет як Арлекін», 1960-61

«Автопортрет-експресивний»,-1945

«Автопортрет експресивний», 1945

Потрійний-автопортрет

«Потрійний автопортрет/ Нова я», 1972

«Бунт-голубя»,-1994

«Бунт голубя», 1994

«Кухонна-війна»,-1991

«Кухонна війна», 1991

«Автопортрет-з-лініями-нервів»,-1996

«Автопортрет з лініями нервів», 1996

«Що-далі»,-2007

«Що далі?», 2007

IMG_7773

«Захента» — це один з найстаріших виставкових салонів у Польщі. Чудовий будинок було побудовано в 1898-1900 рр. за проектом Стефана Шиллера (Stefan Szyller). В даний час «Захента» є найбільш престижною і найбільшої галереєю сучасного мистецтва в Польщі.