Львів: виставка Володимира Дорошенка -Музей українського живопису

Львів: виставка Володимира Дорошенка

Источник: http://www.lpm.com.ua/

У Львівському Палаці Мистецтв відкрили виставку живопису львівського художника та архітектора Володимира Дорошенка.

Творчість Володимира Дорошенка добре відома поцінувачам мистецтва. Пан Володимир регулярно експонує свої твори на персональних та збірних виставках, зокрема, у Львівському Палаці мистецтв, і кожен раз ніби звітується перед глядачами та самим собою про творчі здобутки.

А подивитися, справді, є на що. Кольорові образи, народжені уявою автора, легко й красиво лягають на полотно чи папір. Важливим компонентом малярства В.Дорошенка є пленерні етюди. Пошук художніх засобів, форм, ритмів, колориту завжди спонукував митця до подорожей на природу, де було створено більшість з його робіт.

Найбільше пан Володимир полюбляє акварельну стихію, яка дає можливість віртуозно передати емоційні стани природи. За допомогою тонких напівпрозорих колірних переходів митець створює поетично-одухотворені образи, передає неповторний ефект легкості та просторовості навколишнього світу. Художник, наділений проникливо-загостреним світосприйняттям, здатен тонко відчувати світло, тінь, гру акварельних нюансів і показати це все у вишуканих композиціях. Спроможність просто, точно й тонко відобразити акварельними фарбами перспективу і глибину, предметну реальність і багатство живописних вражень свідчить про неабиякий талант, професійність та багаторічний вишкіл митця.

Створенню акварельних краєвидів на тему природи рідного краю В.Дорошенко надає важливого значення, але все ж провідне місце у його творчості належить урбаністичному пейзажу. Серед улюблених мотивів, до яких часто звертається художник, – старі кам’яниці, дахи, дворики, вузькі провулки та околиці рідного міста, давні мури фортець та замків тощо. Місто у пана Володимира завжди затишне, романтичне, сповнене позитивного настрою та приємної атмосфери. Його архітектурні композиції емоційно впливають на глядачів, а спокійна й чиста вмиротвореність, якою так наповнені художні твори, промениться із самої душі автора.

Переглянути багату на архітектурні пейзажі експозицію можна до 1 серпня.

Ольга Луковська, кандидат мистецтвознавства

Адреса: Львівський Палам Мистецтв - вулиця Коперника, 17, Львів