Лувр Абу-Дабі відкривається 11 листопада -Музей українського живопису

Лувр Абу-Дабі відкривається 11 листопада

Источник: https://artchive.ru/
Довгоочікуваний Лувр Абу-Дабі - один з самих амбітних музейних проектів в світі.

Архітектурний шедевр, спроектований Жаном Нувелем, який став уже знаменитим, розташований на площі 97 тис. кв. метрів на острові Саадіят за півкілометра від узбережжя Абу-Дабі. Це перший у своєму роді музей в арабському регіоні, що пропонує свіжий погляд на історію мистецтва в глобалізованому світі.

Інавгураційна експозиція складатиметься з 600 творів мистецтва, половина з яких взяті в оренду у 13 музеїв-партнерів у Франції. У грудні в близькосхідному Луврі почнеться програма спеціальних виставок.

«Зіркою» інавгураційної виставки стане «Прекрасна Ферроньєра (Портрет невідомої)» (1490-і) Леонардо да Вінчі, яку близькосхідньому «побратиму» позичив паризький Лувр. Серед інших шедеврів епохи Відродження — «Жінка перед дзеркалом» (бл. 1515) Тиціана Вечелліо.

Постійна колекція музею включає такі роботи XIX — XX століть, як «Гра в безик» Гюстава Кайботта, «Циган» Едуара Мане, «Бретонські хлопчики борються» Поля Гогена, «Молодий емір вчиться» Османа Хамді Бея, «Композиція з синім, червоним, жовтим і чорним» Піта Мондріана, «Підкорений читач» Рене Магрітта і багато інших.

Колекція сучасного мистецтва музею налічує дев’ять полотен Сая Твомблі, монументальну скульптуру «Фонтан світла» відомого китайського художника Ай Вейвея, а також інсталяції Дженні Хольцер і Джузеппе Пеноне, вбудовані в архітектуру Лувру Абу-Дабі.

Лувр Абу-Дабі, будівництво якого почалося 10 років тому, — перший музей, який використовує знаменитий французький бренд за межами Франції. Повідомляється, що тільки за це право було заплачено майже півмільярда доларів. Весь же проект обійшовся в $ 1,1 млрд.

Леонардо

Леонардо да Вінчі. «Прекрасна Ферроньєра (Портрет невідомої)» (1490-і),  63×45 см

Тициан

Тиціан Вечелліо. «Жінка перед дзеркалом» (бл. 1515). 99×76 см

Осман Хамді Бей. «Молодий емір вчиться», 1878, 45.5×90 см

Кайботт

Гюстав Кайботт. «Гра в безик», 1880, 121×161 см

Ай Вейвей. «Фонтан світла», 2007.